Değerli okurlarım, tüm insanlara sırf insan olmalarından dolayı tanınması gereken hak ve özgürlükler toplum içerisinde olması gereken bir bütündür. İnsanlar karmaşa halinde arzuladıkları huzuru bulamaz ve var olamazlar. Ama futbolun olduğu kulvarlarda keyif almadan da edemezler. Türkiye’de futbol karşılaşmalarının birinci raundu bitti.

Maddi imkânları olan spor kulüpleri, başkan veya yöneticileriyle Antalya’nın yolunu tutarak enerji ve moral depolayarak 15 günlük çalışmalarından sonra da evlerine döndüler.
Spor Toto Süper Ligin ikinci devresi  bugün  başlıyor…

Lig’in ilk yarısında umduğunu bulamayıp ve büyük sıkıntılar yaşayan kulüpler, ara transferlerle takviye yaparak ve kadrolarını güçlendirerek ikinci yarıda varlarını yoklarını ortaya koyarak amansız mücadele verecekler. Gazete manşetlerinde de görüldüğü gibi bizim ülke spor kulüpleri kasasının ağzını yabancı sporculara açarak verecekleri amansız mücadelede bakalım istediklerini elde edebilecekler mi? Hiç kimse kusura bakmasın bu yapılan transferlerin Türk futboluna büyük darbe vurduğunun açık ve net kanıtıdır.

Bundan önceki yazımda “TRABZONSPOR’un” şampiyon olduğu kadrosundan bahsetmiştim. Bir zamanlar bir Anadolu takımı kendi memleketinden türemiş sporcularla Türkiye şampiyonu oluyor. Şimdilerde ise Lig’in alt sıralarından kurtulma savaşı veriyor. Nerede o eski günler; dahası Galatasaray’da zor anlar yaşıyor. Kulüp idaresini eline alan yöneticiler, kasada para yok diye ağlıyor, sızlıyor ve daha sonra da yabancı sporcu transferini de elden bırakmıyorlar. (!) Yukarıda belirtmiştim. Ligin ikinci yarısı bugün yapılacak maçlarla başlıyor. Antalya macerası bitti ve kamp yapan kulüplerde Lig’in ikinci yarısına hazırlıklarını tamamlamış olarak evlerine döndüler,

YABANCI SPORCU TRANSFERLERİ TERÖRÜ DE SOLLADI

Ligde en çok sıkıntı yaşayan takımlardan başı çeken hiç kuşkusuz “Trabzonspor’dur”.
Nasıl oldu da Trabzonspor, Ligin dibinde ilk yarıyı sancılı bitirdi? Neden? Trabzonspor’un neyi eksik? Yöneticilerinden destek mi görmüyor, öz Trabzonsporlular takımlarını mı desteklemiyor? Paraları var, istenildiğinde transferde yapabilecek güce sahipler, birbirlerine destek te veriyorlar. Peki, eksikleri ne? Muharrem Usta, elinden geldiğince her fedakârlığı ile takımını destekliyor ve yabancı sporcu transferlerini yaparken, gözünü budaktan esirgemiyor.
Bütün bunlara rağmen puan sıralamasında Trabzonspor, Lig’in alt sıralarında bulunuyor?

GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ’IN GÖZÜ DOYMUYOR

Bir zamanların Avrupa fatihi Galatasaray’da yaşanan huzursuzluklar, krizler, kargaşalar bitecek gibi değil! Sarı-Kırmızılıların yabancı sporcu transferlerine akıttıkları paralara bakıldığında korkunç rakamlar oluşuyor. Diğer taraftan Beşiktaş’ta yabancı sporcu transferinde hınca hınç havalarda kartal gibi uçuyor. İşin garip tarafı yapılan transferlerden sonra Lig’de başarı elde edilmediğinde suçlu aranıyor. Ülke spor kulüplerimizin temsilcileri, sizler kötü niyetli spor adamları değilsiniz. Bunu biliyoruz. Ancak yapılan çalışmalarda büyük aksaklıklar var. Şu yabancı sporcu transfer sayısını azaltın. Türkiye genelinde “amatörlerden” başlayarak tarama yapın ve gençlerimize kucak açın. Bu daha yararlı olmaz mı?