Gelecek sezon için hedefini ilk 5 olarak açıklayan Gençlerbirliği, bu amaç doğrultusunda genç ve yıldız adayı yabancı oyuncuları kadrosuna kattı. Gbakle, Milinkovic ve Owusu isimleriyle kadrosunu güçlendiren Başkent ekibinde, bu transferlerin ardından yabancı oyuncu sayısı 15’e çıktı.

TFF tarafından belirlenen yabancı sınırını aşan Gençlerbirliği’nde, yeni yabancı oyuncu transfer etmesi için bazı oyuncularıyla yolları ayırması gündeme geldi.Teknik heyet ve yönetim kurulunun bu konu üzerinde yaptığı toplantının ardından geçen sezon takıma yeteri kadar katkıda bulunamayan Romanya uyruklu sol bek Latovlevici ve Danimarkalı orta saha oyuncu Martin Spelmann ile karşılıklı anlaşarak sözleşme fesh edildi.

Bu ayrılıkların sonunda yabancı oyuncu sayısını 13’e düşüren Gençlerbirliği’nde kısa vadedeki sorun çözüldü. Yabancı kotası açılan Başkent ekibinin ilerleyen günlerde bir oyuncuya da imza attırabilir.

Gençlerbirliği’nde geçen sezon Süper Ligde 13 maça çıkıp 1 gol atan 30 yaşındaki İsveçli oyuncu Dimitriadis ile de yolların ayrılabileceği kaydedildi. Yönetim, geçen sezon takıma fayda sağlayamadığı düşünülen Dimitriadis ile sözleşmenin feshi noktasında görüşmelerini sürdürüyor. Yolların ayrılma konusunda anlaşma sağlanırsa, oyuncu ile birkaç gün içinde vedalaşılacağı öğrenildi.