Evet Türkiye 15 Temmuz tarihinden itibaren milletçe bir büyük travma içine girdi. Bu travma her geçen gün de azalacağına tırmanıyor. Olaya bir de olumsuz tarafından bakalım. Türkiye’nin vücuduna 40 yıl önce Fethullah kanser tümörü bulaşmış.

Bu ilk başta iyi huyluymuş. Yıllar geçmiş bu kanserli tümör büyümüş ve patlamış. Yani kanser artık yerine sığmaz olmuş. Yani hastayı yutmaya kalkmış. İşte bu aşamada Türk milleti, dünyanın bulamadığı kanser aşısını bulmuş ve bu kanserli hücreyi yok etmiş ve vücuttan atmış. Ya atamasaydı. İşte o zaman vay Türkiye’nin başına, Türkiye bugün Allahına şükretmeli. Binlerçe kanserli hasta var. Derdine deva bulamıyor. Türkiye bu kanseri vücudundan neşteri vurarak attı. Önemli olan bu kanser hücresinin Türkiye’yi yeniden sarmamasıdır. İşte burada önlemler alınmalı. Milli irade yani demokrasi ve laik Cumhuriyet’in illebet yaşaması için bir kalkan yaratılmalı ki, bu zaafiyet 40 yıl sonra tekrar büyük bir tehlike olarak karşımıza çıkmasın
BEN NE YAPTIM
Biliyorsunuz Türkiye’de tatilim devam ediyor. Sabah 07.00 sabah yürüyüşü ve koşusuna çıkıyorum. Hergün Fetö örgütü ile yatıp, onunla kalkıyoruz. Zaten geldiğimin 4’ncü günü darbe oldu. Darbe beni İstanbul’da yakaladı. Sonra yazlığıma geçtim. Burada bir tatil ortamında sakin kafa ile olayları analiz etmeye çalışıyorum. Ülke olarak üzüldük. Herkesin yaşamında ulusca, ailece, şahısça kötü günler geçebilir. Önemli olan açabiliyorsanız, yeni bir sayfa açıp yola devam etmektir. İşte Türkiye’de bu Fetö kanser tümöründen kurtuldu. Önüne bakıp yaraları sarıp yoluna devam etmelidir. Bunun aksi bir çözüm degildir. Ben de yaşadığım bu travmadan kurtulmak için muzik dinledim bugün. Biraz olsun rahatlattı. Facebook sayfamda da dost, arkadaş ve sevdiklerimle paylaştım. Başka çıkar yol da yok gibi geliyor.
HUKUKA BAĞLI VE DÜNYADAN SOYUTLANMAMALIYIZ
Türkiye büyük bir olayla karşılaştı. Ne olduğu belli olan bir İslami Cuntacıların elinden zor kurtardı kendini. Ancak ne olursa olsun dünyadan da soyutlanmamalıyız. Bu işin arkasında kim olursa olsun onu dünya önünde deşifre etmeden de siyaset yapmayı öğrenmeliyiz. Isıracak köpek dişini göstermez derler. Türkiye’de dostu düşmanı tanımalı ancak deşifre olup dünya kamuoyunda kendisini yalnızlığa itmemelidir. İşte yaşadığım İsveç iki önemli siyasetcisini sokak terörüne kurban verdi. İkisinin de katili bence siyasi motifli idi. Kimse ile didişmedi. Kimseye sen bu işin arkasında demeden İsveç siyaseti yaparak yoluna devam etti. Türkiye niye yapmasın. Neden kendini deşifre eder, onu anlamakta zorluk çekiyorum.
ŞİMDİDEN İDAM TARTIŞMASI
Yıllardır Türkiye’de idamın kaldırılması için neler yapılmadı ki, ne tavizler verildi. Şimdi bu darbecilerin tutuklanması ile birden bire idam masamıza kondu. Önce bir yargılayalım. İdam en son karar. Zaten bunlar Türk milletinin vicdanında vatan haini olarak idam edildiler. Boyunlarına ip geçse ne yazar. Önemli olan Türkiye’nin geleceğidir. Bunların boyunlarına geçecek ip bir yerde onları Türkiye’ye  gider ayak zarar verdikleri için sevindirmeyecek mi? Onun için devlet ve millet olarak sağduyulu olmaya davet ediyorum. Bu ülke bu millet için bugün sağduyu hergünden daha fazla gerekli….