Vodafone Türkiye’nin mali yılın üçüncü çeyreğinde toplam mobil abone sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 800 bin net artış ile 22,6 milyon oldu.

Vodafone Türkiye, Ekim-Aralık 2016 dönemini kapsayan 2016-2017 mali yılının üçüncü çeyreğinde servis gelirlerini yüzde 15 arttırdığını açıkladı. Açıklamada Ekim-Aralık 2016 dönemini kapsayan üçüncü çeyrekte şirketin; kesintisiz çift haneli büyümesini devam ettirerek, servis gelirlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artışla 2,1 milyar TL’ye ulaştığı belirtildi.

VERİ KULLANIMI İKİ KATINA ÇIKTI

Verilen bilgiye göre 3. çeyrek itibariyle akıllı telefon penetrasyonunu geçen yılın aynı dönemine göre 15 puan artış ile yüzde 71’e çıkaran şirket abonelerinin veri kullanımı, 4.5G’nin de pozitif etkisiyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 104 artarak üçüncü çeyrekte toplam 103 petabyte’a ulaştı.
2016-17 mali yılının 3. çeyrek sonu itibariyle Vodafone Türkiye’nin mobil abone sayısı 22,6 milyon olarak gerçekleşirken, şirketin faturalı abone bazının toplam içindeki oranı yüzde 47’e ulaştı.

SABİT GENİŞ BANT ABONE SAYISI ARTIYOR

Öte yandan 1 Ocak 2015 tarihinde “Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL” hizmetinin ardından Vodafone Türkiye’nin sabit genişbantta büyümesi de devam etti. Üçüncü çeyrekte şirketin sabit genişbant abone sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 244 bin net artış ile 524 bine ulaştı. Şirketin sabit hizmetlerden elde ettiği servis gelirleri ise üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 57 arttı.

TÜRKİYE’DE UZUN VADELİ BÜYÜME VİZYONU

2016-17 mali yılının üçüncü çeyrek performansını değerlendiren Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan şöyle konuştu:

“2016/2017 mali yılının üçüncü çeyreği Türkiye’ye olan bağlılığımızın ve bu pazardaki kararlılığımızın göstergesi olan bir başka güçlü ve yatırım odaklı bir dönem oldu. Ülkenin en büyük uluslararası doğrudan yatırımcılarından biri olarak, Türkiye pazarında uzun vadeli büyüme vizyonumuz doğrultusunda önemli yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.”