Yenimahalle Belediyesi, vergi mükelleflerini uyardı. Emlak, ÇTV, İRV ile yol harcamalarına katılım paylarının 2’inci taksit ödemeleri 30 Kasım’da sona eriyor.

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, söz konusu vergilerin 2017 yılı 2’inci taksitlerinin son ödeme süresi 30 Kasım Perşembe olarak belirlendi.

Ödeme noktaları

Vergi borçları, belediyenin tahsilat vezneleri ile Batıkent, Ata, Karşıyaka, Gazi Mahallesi, Şentepe Semt Birimleri’nde ve Tapu Müdürlüğü’nde açılan tahsilat veznelerine yatırılabileceği gibi, tüm PTT şubelerinden 211 656 posta çeki hesabından da ödenebilecek.

Vergi borçlarını bankalar aracılığı ile ödemek isteyen vatandaşlar ise anlaşmalı bankalar Şekerbank, ING, Halkbank, Akbank, TEB, Vakıfbank, Denizbank şubelerinden vergi borçlarını ödeyebilecekler.

Mobil tahsilat aracı kolaylığı

Ayrıca yaşlı, engelli, hasta ve hamile vatandaşların 444 93 64 numaralı telefonu aramaları halinde, mobil tahsilat aracı ikamet adresine giderek mükelleflerin tahsilat işlemlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayacak.

Öte yandan zamanı kısıtlı olan vatandaşlar, uzun kuyruklarda beklemeden T-belediye ve E-belediye hizmetleri sayesinde, vergilerini www.yenimahalle.bel.tr adresinden online olarak kredi kartı ile peşin veya taksitli ödeyebilecek.

Vatandaşların vergilerini cezalı ödememeleri için gerekli bütün önlemleri alan belediye, veznelerini 13 Kasım tarihinden sonra hafta sonuna denk gelen günlerde de 09.00- 17:00 saatleri arasında açık tutacak.

FACEBOOK YORUMLARI