Avrupa’da kültürel, tarihi değeri yüksek olan Venedik karnavalı için hazırlıklar başladı. 1094 yılında ‘Carnevale di Venezia’ ismiyle resmiyet kazanan Venedik karnavalı ilk etkinliğine 1286 yılında başladı.

VENEDIK  KARNAVALA HAZIRLANIYOR
VENEDIK KARNAVALA HAZIRLANIYOR

İstanbul’un kardeş kenti olan Venedik’te bu yıl Venedik karnavalı 30 Ocak 2016 tarihinde başlıyor. Kanallar ve dünyanın en romantik kenti olarak bilinen Venedik’te karnaval eğlenceleri 9 Şubat günü sona eriyor. Kentin bütün semt meydanlarında yapılacak eğlencelerde sokaklarda rengarenk kostümlü ve maskeli karnavalcılar müzik eşliğinde dans ederek karnavalı kutlayacak. Venedik opera, tiyatro, konser salonlarında tertiplenen maskeli balolarda herkes karnavalın tadını çıkaracak. Kentin ünlü meydanlarında en güzel kostüm ve maskeli karnavalcıları çeşitli ödüller bekliyor.

VENEDIK  KARNAVALA  HAZIRLANIYOR
VENEDIK KARNAVALA HAZIRLANIYOR

İtalyan prensler tarafından orta çağda başlayan karnaval etkinliğinin ünü dünyaya yayıldı. Karnaval mevsiminde Venedik’i dünyanın dört bir yanından turistler ziyaret edip, eğlencelere ortak oluyor. Karnavala katılanlar hazırlıklarına şimdiden başladı. Orta çağ kostümleri, maskeler yapılmaya başlandı. Karnavala katılanlar son provalarını tamamlamak için çalışıyor. Venedik’te otel rezervasyonları şimdiden dolmaya başladı bile.