Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) Kadınlar Kurulu tarafından düzenlenen ‘Velinin Karnesi Nasıl?’ sosyal sorumluluk projesine, İstanbul MEV Koleji Florya Kampüsü’nde devam edildi.

2014 ve 2015 Türkiye Ralli Şampiyonu Castrol Ford Team Türkiye takımından Murat Bostancı ve GP Garage My Team takımından co-pilot Nehir Yılmaz öğrencilere trafik güvenliği ve otomobil sporları ile ilgili temel bilgiler verirken, okul girişinde Bostancı’nın yarıştığı Ford Fiesta R5 ralli otomobili sergilendi.

Seminerin sona ermesinin ardından velisi otomobil kullanan öğrencilere karneler dağıtılırken, öğrencilerden annelerinin otomobil kullanırken kurallara uyup uymadığını değerlendirmeleri istendi.

İlköğretim öğrencilerine yönelik Bursa ve İstanbul’un ardından Nisan ayına kadar Muğla, Eskişehir, İzmir ve Ankara gibi farklı illerde de devam edecek seminerlerin sonunda, en başarılı 20 veliye TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde, uzman eğitmenler tarafından ücretsiz ileri sürüş teknikleri eğitimi verilecek.

2017-2018 öğretim yılında daha detaylı ve geniş kapsamlı olarak devam etmesi için çalışmalara şimdiden başlanan projenin, bu yıl 5.000 ilköğretim öğrencisine ulaşması hedefleniyor.