TV 8’de yayınlanan “Ütopya” isimli bir yarışma programı var.
Bu programda Polonezköy’de oluşturulan bir çiftlik evine kadınlı-erkekli 15 yarışmacı yerleştirilmiş ve onlara 2 inek ve 25 tane tavuk ile tarım yapmaları için gerekli araç-gereçler verilmiş. Yarışmacılar baktıkları hayvanların ürünleri ile tarımdan elde ettikleri ürünleri satıp para kazanabiliyorlar, çiftlikte istedikleri değişiklikleri yapabiliyorlar, programın tanıtımında kullanılan bir ifadeyle söyleyecek olursak “kendi medeniyetlerini kurabiliyorlar.” “Ütopya”, tıpkı “Biri Bizi Gözetliyor” ve Survivor programlarında olduğu gibi yarışmacılar arasındaki gerilimden, kavgalardan ve eleme heyecanından besleniyor, bu sayede izleyici buluyor.
“Ütopya”nın bir diğer özelliği de, kurgu ve sansür uygulanmış şekliyle TV 8’de gösterilirken, kurgusuz ve sansürsüz olarak 24 saat aralıksız internetten yayınlanıyor oluşu.
Bugün anlatmak istediğim, programın internetten yayınlanan görüntüleri. Birkaç gün önce yayınlanan söz konusu görüntülerde erkek yarışmacılardan biri kadın yarışmacılardan birinin kucağına yatmış olarak geliyor ekrana. Ve şimdi dikkat! Tam o sırada erkek yarışmacının eli cinsel organına doğru kayıyor ve mastürbasyon yapmaya başlıyor. Bu görüntüler bilgisayar ekranlarına an ve an yansıyor.
“Muhafazakar televizyon patronu ve sunucusu” Acun Ilıcalı bu görüntüler karşısında ne der bilmiyorum ama ben en hafif deyimle, “ayıp” diyorum.
++
RTÜK’ün yetki alanına “her türlü teknik, usul ve araçlarla ve her ne isim altında olursa olsun elektromanyetik dalgalar veya diğer yollarla yapılan radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayın hizmetleri” girmektedir.
Dolayısıyla “Ütopya”nın internetten yayınlanan tüm bölümleri gibi “mastürbasyonlu bölümü” de RTÜK’ün yetki alanındadır.
Bu program nedeniyle TV 8’e ciddi bir müeyyide uygulanmazsa önümüzdeki aylarda televizyon ve bilgisayar ekranlarında cinsel ilişkileri canlı olarak izlememiz sürpriz olmayacaktır.
Benden söylemesi.

FACEBOOK YORUMLARI