BURSA’daki seçim çalışmalarını sürdüren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde vatandaşların sandığa gitmesini önemsediklerini belirterek, “Bize oy vermeseler de vatandaşlarımız sandığa gitsin” dedi.
7 Haziran’da yapılacak seçimlerde Ak Parti listesinden Bursa birinci sıra adayı olan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tüm Sanayici İş adamları Derneği Bursa Şubesini (TÜMSİAD) ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada, sandığın milletin kaderini etkilediğini belirten Müezzinoğlu, “Eşimiz, dostumuz, tanıdığımız, tanımadığımız kim varsa sandığa götürmeliyiz. 7 Haziran akşamı 8 Haziran sabahı bu millet geleceğe güven duyan bir sabaha uyanmalı. Hesabını yapabildiği, hayallerinin peşinden koşabildiği bir Türkiye’yi arzu ediyoruz” dedi.
Vatandaşların sandığa mutlak suretle gitmeleri gerektiğini ifade eden Müezzinoğlu, “Bizim dönüp dolaşıp gelmemiz gereken yer milli iradeye ve 78 milyonun hak ile hukukuna sahip çıkmaktır. O da sandıktır. Tanıyalım, tanımayalım, şunu da söylüyorum Ak Parti’ye oy vermese de sandığa gelsin. Vermeyenler gelmesin demiyoruz. Vermeyecek olan da gelsin. Çünkü milletin kaderi sandıkta belirlenir. Milletin kaderini TÜSİAD’lar falan belirlememeli. 28 Şubat’ta yargıyı salona dizdiler ve ayakta alkışladılar. O zamanlar hangi milli irade vardı arkanızda? İktidarı tuzaklarla ve meclis oyunlarıyla uzaklaştırıyorsunuz. Şimdi utanmadan sıkılmadan Ak Parti’ye diktatör diyorsunuz” şeklinde konuştu.