Hamamönü, Ramazan Ayı’nın en gözde mekânları arasında yer alıyor. Ankaralılar, en keyifli ve en sohbeti bol Ramazan akşamlarına Hamamönü’nde tanıklık ediyor. Ramazan akşamlarının parlayan yıldızı Hamamönü, her akşam binlerce Ankaralıyı ağırlamanın gururunu yaşıyor. Hamamönü’nü tercih eden vatandaşlar, burada hem günün yorgunluğunu atıyor hem de Ramazan’ın ruhuna uygun etkinliklerle vakit geçiriyor. Ney sesinin hiçbir zaman eksik olmadığı Hamamönü, Tasavvuf Müziği’nin tek adresi olarak dikkat çekiyor. Binlerce Ankaralının buluşma noktası haline gelen Hamamönü’nde, iftarlar bir başka güzel. Bölgede özellikle iftar saatinde yer bulmak oldukça zor. Eski dostların bir araya geldiği Hamamönü sokaklarında içilen kahvenin 40 yıl hatırı var. Altındağ Belediyesi tarafından kurulan Hamamönü stantlarına yabancı turistler bile ilgi gösteriyor
Altındağ Belediyesi Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye göre vatandaş, Ramazan’ı Hamamönü’nde geçirmekten oldukça memnun. 15 yıldır bölgede yaşadığını ifade eden Halit Yalçın, “Bundan kısa bir süre önce Hamamönü’nde hiç kimse bu kadar rahat hareket edemezdi. Saat 20.00’dan 21.00’dan sonra buralarda yürümek bile tehlikeliydi. Bölgedeki değişim ve dönüşüm Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile başladı. Hamamönü, her geçen gün daha modern bir hale geldi. Alınan güvenlik önlemleri olsun, bölgenin madde bağımlılarından temizlenmesi olsun, çevre düzenlemesi olsun Hamamönü’nü hep ileri taşıdı. Gelinen nokta ortada” dedi.
AVM yerine Hamamönü’nü tercih ediyoruz”
Hamamönü’nü ziyaret eden vatandaşlardan Melike Akdoğan ise bölgenin tarihi dokusundan oldukça etkilendiğini dile getirdi. Akdoğan, Hamamönü’nün restore edilmesini bir belediyecilik başarısı olarak değerlendirdi. Ankara’nın devasa alışveriş merkezleriyle kaplı olduğuna dikkat çeken Akdoğan, Ramazan akşamlarında AVM yerine Hamamönü’ne gelmeyi tercih ettiklerini ifade etti.