Vatan Partisi İzmir Milletvekili adaylarını Balçova Termal Otel’de gerçekleşen toplantıyla tanıttı.  Tanıtım öncesinde Milletvekili adayları parti üyeleri ile “Vatan İçin Seferberlik” kahvaltısı gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde konuşma yapan Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Tosunlar Türkiye’de devrimin yolunun İzmir’den geçtitiğini belirterek, “İzmir tarım kentidir, sanayi kentidir, turizm kentidir. Biz İzmirli vatanseverlere düşen görev partimizin bayrağını daha yukarıya dikmektir” diye konuştu. 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili adayı Gazeteci Hulki Cevizoğlu,Vatan Partisi Milletvekili adayı olmaktan dolayı gururlu olduğunu belirterek “Vatan Partisi üyeleri ve adaylarının toplumun her kesimini temsil eden kendi yeterlilik düzeylerini aşmış adaylardır. Türkiye’yi yönetecek kadro Vatan Partisi’ndedir” diye konuştu. Vatan Partisi’nin bir diğer Gazeteci adayı 1. Bölge 1. Sıra’dan Ümit Zileli, “Bir gazeteci olarak Vatan Partisi’nin yiğit evlatlarıyla bu çok uzun yürüyüşte yol arkadaşlığı yaptık. Dönüp dolaşıp geldiğimiz yer Vatan saflarıdır” dedi.
Zileli’nin ardından kürsüye çıkan, Soma faciasından kurtulan maden işçisi Vatan Partisi 2. Bölge Milletvekili adaylarından Sefa Köken “İşçi cinayetlerinin olmadığı, havuz medyasının olmadığı, vatandaşların soyulmadığı, dokunumazlığın olmadığı özgür bir ülke yaratmak için Vatan Partisi’ndeyim. Türkiye’deki tüm Vatan Partili üyeler bana göre Milletvekili’dir” diye konuştu.
2. Bölge Milletvekili adayı Turan Karakaş ise içinde bulunduğu mücadeleden onur duyduğunu belirterek “Vatan Partisi bölünme sürecinde olan Türkiye’yi birliğe götürecek partidir. Partimiz çürüyüş sürecinde olan Türkiye’yi diriliş sürecinde götürecektir” dedi.