Avazınız çıktığı kadar HAYIR diye bağırdığınızda, çok kolay vatan haini olursunuz!

Bu değerlendirmeme şaşırmadığınızı biliyorum, zira memleketin Cumhurbaşkanından Başbakanına, Parti Genel Başkanından İmamına, koro halinde referandumda HAYIR tercihinde bulunacak yurdum insanına, vatan haini yaftasını yapıştırmak için, bir birinin önüne geçmeye çalışıyor.

Vah ki vah…

Düşünün ki, her iki kişiden birinin vatan haini olduğu bir ülkenin Başkanı olmak için, adeta ölüm kalım savaşı veren bir Cumhurbaşkanı, onu Başkan yapmak için çırpınan Başbakan ve parti genel başkanı ile karşı karşıyayız!

Merak ediyorum, olmazda diyelim ki sandıktan evet çıktı, bu zevat Kırk milyon haini ne yapacak?

Gelin birlikte ironi yapalım…

Bu sorunun cevabını tarih sayfalarında aradığımızda, bir çok kayıt bulmak mümkün!

Hitler Almanya’sı, Mussolini İtalya’sı, Saddam Irak’ı, Franko İspanya’sı ve daha niceleri, hayır diyenleri farklı farklı işkencelerle, ölümlerle ve hapishanelerde yok etmeye çalışmıştır.

Ama hayırcıları yok edememişler ve finalde kendileri tarihe kara bir leke olarak kayıt düşerek yok olmuşlardır.

Neyse, ironiyi burda keselim de mevzuya gelelim!

Demem o ki,

Yönetenlerin ağzından çıkanı kulaklarının duyması zorunludur. Vatan hainliği sandık skorunu güçlendirmek adına kullanılacak bir malzeme değildir, bu memleketin evet diyen insanıda, hayır diyen insanıda vatanseverdir.

Ez cümle,

Bu kıymetli zevata, Vatan hainliğinin lügat anlamını hatırlatmak işgüzarlığında bulunmayacağım, nokta…

Önceki İçerikLady Gaga reçetesi
Sonraki İçerikEvde kaçak kuaförlük yapanlara uyarı
Gürcan Dağdaş
54. Cumhuriyet Hükümeti'nde Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinde, MHP'den Kars Milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23'üncü dönem üyesi oldu. Aralık 2013 yılında, MHP'den istifa etti. Toplumsal Çözülme, Kağıda Düşenler, Düşünceye Davet ve Fetret Dönemi Yazıları ismiyle yayınlanmış, dört kitabı var.

FACEBOOK YORUMLARI