KAYSERİ Organize Sanayi Bölgesi’nde (KOSB) Vali Süleyman Kamçı Başkanlığı’nda işadamlarıyla ekonomik toplantı yapıldı. Toplantıda halkı dolandırıcılara karşı uyaran Vali Kamçı, “Hiç tanımadığım birini telefonla arayarak para istemem mümkün değil” dedi.

KOSB Konferans Salonu’nda düzenlenen ekonomik toplantıya Vali Süleyman Kamçı, KOSB Başkanı Tahir Nursaçan ve işadamları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Nursaçan, Türkiye’de sanayinin gelişmesi amacıyla kullanılan araçlar arasında başta gelen OSB’ler 1960’lı yıllardan günümüze yatırım ve istihdamın artırılması yoluyla bölgesel kalkınmaya odaklı katkıları nedeniyle sanayi politikalarında önemli bir yer tuttuğunu söyledi. Nursaçan, şöyle dedi:

VALI SULEYMAN KAMCI VATANDASLARI DOLANDIRICILARA KARSI UYARDI. (FOTO:OLCAY DUZGUN/KAYSERI,DHA)

“Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 1976 yılında kurulmuş olup 22 milyon metrekare üzerinde, bin 161 fabrikadaki 65 binin üzerinde çalışanı bulunan ve 300 civarındaki OSB’ler arasında yatırımın, üretimin istihdam ve ihracat ile ilk 10’da yer alan lokomotif konumda önemli üretim ve cazibe merkezlerinden biridir. OSB’ler yatırım ortamındaki çeşitli engellerin aşınmasında çok büyük fayda sağlayan bu mekanizmaların sanayimizin gelişmesine daha fazla hizmet etme potansiyeli olduğu açıktır. Çeşitli idari ve bürokratik sıkıntıların çözülmesiyle birlikte OSB’lerin daha da gelişmesini ve yükselmesini beklemekteyiz.”

Vali Kamçı, sanayicinin yanında olduklarını, toplantıda işadamlarının sıkıntılarını dinleyeceklerini ve ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını söyledi. Toplantıda halkı dolandırıcılara karşı uyaran Vali Kamçı, şöyle dedi:

“Son zamanlarda işte ‘Vali arıyor’, ‘Yoldayız’, ‘Şuraya para yatır’ denilen arkadaşlar zinhar hiçbir şekilde vali, vali yardımcısı, savcılar, hakimler, emniyetçilerin hiçbir şekilde para istemesi mümkün değildir. Eğer böyle bir şeyle karşılaşırsanız vilayetin özel kalemini arayınız. Bunların hepsi dolandırıcıdır. Bu konuda ben Kayserilileri açıkgöz, işinibilir biliyorum. Bunları duyunca ‘Bu kadar saflık olmaz’ diye ben üzülüyorum. O anlamda hassas olalım. Valilik para toplamaz mı? toplar. Sizleri toplarız şu sıkıntımız var, el birliği ile ayağa kaldıralım deriz. Yoksa vali tanımadığı birini ‘Yoldayım Nevşehir’e gidiyorum. Özel kalem müdürü arıyor. Vali görüşecek’ diye hiç görüşmediğim adamı telefonla arayıp böyle bir şey demem mümkün değil. Biraz akıllı olalım.”