Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, 2-0 galip geldikleri Kardemir Karabükspor maçı ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Takım olarak istediğimiz futbolu ortaya koyamasak da aldığımız galibiyet bizi mutlu etti. Sadece sonuç aldık. Mücadele evet, azim evet, istek evet ama oyunsal anlamda beklentimizin çok altında olduğumuzu belirtmek gerekiyor” dedi.

Üzülmez, “Zor bir maç oldu. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra rahat bir görüntü içinde olduk, bu da bizi rahatsız etti. 45 dakikada bir tane Serdar’ın girdiği net pozisyonumuz var. Onun dışında istediğimiz oyunu ortaya koyamadık. Sanki rakip 10 kişi kaldıktan sonra maçı aldığımız gibi bir görüntü verdik.Tempomuzu yükseltemedik, hücumda istediğimiz oyunu ortaya koyamadık, hücum varyasyonlarında sonuç alacak bir oyunu ortaya koyamadık. Çok iyi oynamadık, ikinci yarı daha derli toplu bir takım görüntüsü verdik. Aydın’ın oyuna girmesiyle biraz da ofansif anlamda üretken olmaya çalıştık, akabinde de bulduğumuz bir gol var. Oyuncularımı kutluyorum, iyi oynamamamıza rağmen iyi mücadele ettik ama oyunsal anlamda biraz daha kendimizi geliştirmemiz lazım. Özellikle 10. dakikada eksik kalan rakibimize karşı biraz daha üretken olmamız gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Hücum organizasyonlarında beklentilerin altında kaldıklarını ifade eden Üzülmez, “Hücum anlamında daha etkili olabiliriz. Doğru yoldayız, 5’inci maç ve en az gol yiyen, mağlup olmayan takımlardan birisiyiz. Bu yönden baktığınız zaman bunlar bizleri mutlu ediyor. Takım olarak istediğimiz futbolu ortaya koyamasak da aldığımız galibiyet bizi mutlu etti.

Sadece sonuç aldık. Mücadele evet, azim evet, istek evet ama oyunsal anlamda beklentimizin çok altında olduğumuzu belirtmek gerekiyor. İyi olan aramızda olacaktır.

Gençlerbirliği bir futbol kulübüdür bu futbol kulübünde yapılan transferlere en iyi şekilde sahip çıkacağız ama forma şansı verdiğimiz oyuncuların da elinden gelen gayret gösterip ön plana çıkması lazım” ifadelerini kullandı.