Gençlerbirliği teknik direktör İbrahim Üzülmez: Takımdaşlık ve arkadaşlık duygusuyla neler yapabileceğimize oyuncularımızı inandırmaya çalışıyoruz.

 

gençler-2

Gençlerbirliği’nin kendi sahasında Bursaspor’u 2-0 mağlup ettiği karşılaşma ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan teknik direktör İbrahim Üzülmez önemli bir galibiyet aldıklarını ve mutlu olduklarını dile getirdi. Üzülmez, “İyi gidiyoruz, iyi yoldayız emek veriyoruz ve bunun karşılığını sahada alıyoruz. Kaliteli bir takıma karşı oynadık. Belli bölümlerde bizi rahatsız ettiler ama saha içerisinde mücadele eden bir Gençlerbirliği takımı vardı. İlk yarıda 3-4 gol pozisyonumuz var. Rakibin ise Batalla ile girdiği bir pozisyon var. İkinci yarı ilk 15 dakikalık süreçte sıkıntılar yaşadık. Rakip çok oyuncuyla geldiği zaman takım defansını çok iyi yaptık. Rakibe çok fazla pozisyon verdiğimizi düşünmüyorum açıkçası. Maçın geneline bakıldığında hak ettiğimiz bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Doğru yoldayız inanıyoruz ve çalışıyoruz. Oyuncularımı inandırmaya çalışıyorum. Dört maçta dört galibiyet tabi ki bizi çok mutlu ediyor. Ancak daha çok yapacağımız şey var. Bu dört galibiyetin rehavetiyle bundan sonra sahaya çıkarsak sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum. İnanarak ve çalışarak hedefe emin adımlarla yürümek istiyoruz.” dedi. İstekli, arzulu ve mücadele eden bir takım oluşturduklarını vurgulayan başarılı teknik adam, “İyi niyet ve saf duygular içerisinde çalışırsak sonuçlarını aldığımızı düşünüyorum. Bu takıma ilk imzayı attığımda oyuncularıma şunu söyledim; Mental anlamda bitmiş bir takım vardı. Öz güvenlerini aşılamaya çalıştım. Yetenekli oyuncularım var kadromda. Bu yeteneğin üstüne çıkacak ve beklentimiz altında olan oyuncularda var. Takımdaşlık ve arkadaşlık duygusuyla neler yapabileceğimize oyuncularımızı inandırmaya çalışıyoruz. Dört haftalık süreçte bunları yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Alttaki takımlarda bir an önce bulundukları yeden kurtulma isteyecekler. Bizim gardımızı düşürmememiz gerekiyor, düşürmeyeceğiz. Aynı ciddiyetle yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki hafta pazartesi günü deplasmanda Beşiktaş ile hassas ve duygusal bir maç oynayacaklarını kaydeden Üzülmez, ” Oynarken büyük gurur duyduğum bir camiaya karşı maça çıkacağım için oldukça heyecan duyuyorum. Ama bunlar farklı şeyler. Orada elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.