Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta güçlü rakibi Kocaeli Birlikspor’u, her hattıyla mükemmel bir oyun sergilediği maçta 3-0 yenerek, tehlike hattından oldukça uzaklaşan Hacettepe’de teknik direktör Mustafa Kaplan, takımın başına geldiği günden bu yana üzerine koyarak ilerlediklerini ifade ederek, “Bu hafta ligin iyi takımlarında Kocaeli Birlikspor ile oynadık.

Rakibimizin gücü ve konumu belli. Takımımızı iyi hazırladık. Skor 3-0 oldu ama daha farklı da olabilirdi. Direkten dönen toplarımız , kaçan fırsatlarımız var. Oyunun kontrolü tamamen bizim elimizdeydi.

Futbolcularım işlerini ne kadar ciddiye aldıklarını gösterdiler. Onlar her teknik direktörün çalışmak isteyeceği karakterli oyuncular. Onlarla çalıştığım için çok mutluyum. Geldiğimiz günden bu yana üzerine koyarak ilerlemeyi bildik.

Futbolcularımı tek tek kutluyorum. Bu takımı ayağa kaldırmayı başardılar. İyi bir aile ortamı oluşturduk. Oynayan, oynamayan herkes bu takıma katkı veriyor ve kendini hazır tutuyor”şeklinde konuştu.

Kaplan, “Bu hafta galibiyetin yanında hafta içinde Berat Ayberk Özdemir’in U19 Milli Takıma, Fethi Özer’in de U21 Milli Takımına seçilmesi bizi son derece mutlu etti.

Buradaki dirilişin herkesçe görülmesinin yanı sıra, genç oyunculara verdiğimiz desteğin sonucunu alabilmek mutluluk verici.
Sadece onlar değil, daha bir çok oyuncumuz var bu seviyeye gelecek.

Milli takım hocalarımıza teşekkür ediyorum. Oyuncularımı kutluyorum. Biz gençlere güvenmeye devam edeceğiz. Galibiyeti bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan futbolcularımızın ailelerine, taraftarlarımıza ve camiamıza hediye ediyoruz.

Ayrıca maçın hakemini de tebrik etmek gerek. Son derecek iyi bir maç yönetti. Tüm pozisyonlara yakındı. Tartışmasız kararlar verdi. Haftaya Sivas Belediyespor ile oynayacağız. Cezalılarımız var, eksiklerimiz olacak.

4 eksikle gideceğiz ama Hacettepe’nin oyun felsefesi değişmeyecek. Puan ya da puanlarla dönmek için gidiyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.