Türkiye Barolar Birliği’nin madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında başlattığı “Hayat Ağacı Projesi” için hazırlanan tiyatro oyununda, gençlere uyuşturucunun zararları anlatılıyo

ANKARA – “Yaşamı Keşfet” sloganı ile hayata geçirilen Hayat Ağacı Projesi, madde bağımlıları ile ailelerine hukuki ve sosyal destek sağlamanın yanında gençleri de çağın vebasına karşı bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda, psikolog, pedagog ve sosyal hizmet uzmanlarının gözetiminde profesyonel oyuncuların rol aldığı bir tiyatro oyunu hazırlandı.

Genç bir kızın uyuşturucu kullanan arkadaşına özenmesi ile başlayan sürecin anlatıldığı oyun, Türkiye Barolar Birliği tarafından ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı çeşitli etkinliklerde gösterime sunuluyor. Oyun son olarak, Altındağ ilçesindeki okullarda öğrenim gören öğrencilere sahnelendi. TBB Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu Birlik Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Hayat Ağacı Projesi rehber avukatların yanı sıra çok sayıda öğretmen ve öğrenci izledi. Oyun öncesi, proje elçileri Erol Evgin ve Murat Evgin ile projeye destek veren Işın Karaca, Muazzez Ersoy, Pascal Nouma, Kadir Çöpdemir, Orhan Gencebay, Müjdat Gezen, Oktay Kaynarca gibi ünlülerin madde bağımlılığına karşı video mesajları yayımlandı.

FACEBOOK YORUMLARI