Gençlerbirliği’nde Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez maçla ilgili  olarak yaptığı değerlendirmede, “Zor  bir maç oynayacağımızı biliyorduk bu nedenle oyuna yüksek bir tempoda başladık, son haftalarda oynadığımız en iyi maçı ortaya koyduk. Özellikle ilk yarının 40 dakikalık periyotunda doğru işler yaptığımızı söyleyebilirim” dedi.

Süper Lig’in 10. haftasında deplasmanda Antalyaspor’a penaltı golüyle teslim olan bir de penaltı kaçıran Gençlerbirliği’nde Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez maçla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Zor bir maç oynayacağımızı biliyorduk bu nedenle oyuna yüksek bir tempoda başladık, son haftalarda oynadığımız en iyi maçı ortaya koyduk. Özellikle ilk yarının 40 dakikalık periyotunda doğru işler yaptığımızı söyleyebilirim” dedi. Deplasmanda oynayan bir takımın yapması gerekeni her şeyi yaptıklarını ifade eden Üzülmez, “Penaltı kaçırdık. 6 pasta Serdar’ın çok net pozisyonu var. Kulusiç’in direkten dönen topu var.

Bunlar olmayınca da tabii ki karşımızda çok etkili bir takım var. Bizim yaptırdığımız penaltı ile bizim atmamız gereken penaltıyı biz atamadık ve rakibimiz attı ve onlar öne geçti. İkinci yarıda açık söylenmesi gerekirse, daha iyi oynayan bir Antalyaspor vardı. Pozisyonlara girdiler. Dönen topları var. Bizim defansif anlamda da sıkıntılar yaşadığımız bir gerçek” şeklinde konuştu.

Tüm bunlara karşın, Stancu’nun 90’ıncı dakikada girdiği net bir gol pozisyonunun olduğuna dikkat çeken İbrahim Üzülmez konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu pozisyonu değerlendirebilseydik maçtan beraberlikle ayrılabilirdik. Çalışıyoruz, çabalıyoruz, üretiyoruz, üretmeye çalışıyoruz. Ama bu ofansif anlamındaki hücum varyasyonlarında ne hikmetse bu sene sıkıntılar yaşıyoruz. Tabii ki kalitemizi arttırmamız gerekiyor. Hücum oyunumuzda gerek beceri, gerek son vuruşlardaki şanssızlıklar bizi maalesef bu yıl etkiledi.

Üretkenlik anlamında çok geride olduğumuzu söyleyebilirim. Takım defansında zaman zaman doğru işler yapıyoruz. Ama bugün özellikle atletik bir oyuncuya ihtiyacımızın olduğu belirgin olarak açığa çıktı. Böyle bir oyuncumuzun olmaması nedeniyle kanat varyasyonlarında da sıkıntılar yaşıyoruz. Geçen seneki takım ile bu seneki takım arasında oyuncu kalitesi bakımından bazı farklılıklar var. Bu oyuncuların aramızdan ayrılması, bizim takım uyumu açısından biraz geri gitmemize neden oldu.”