Türk sanatında ince  kağıt oymacılığı diye de tarif edilen ‘’Kaat’ı ‘’ sanatını yapan sanatçı yok denecek kadar az. Aşırı dikkat ve efor  gerektiren  bu sanat eserlerine gönül veren sanatçı Fahri Demir’in eserleri görücüye çıktı.

Uzun zamandan beri bu sanatla uğraşan ‘’kaat’ı’’ sanatçısı emekli hava astsubayı olan Fahri Demir yaptığı eserleri sergiledi. Ankara’nın simgelerinden ; Ankara Kalesinde Ressam Nergiz Yiğit tarafından işletilen Ata Sanat Galerisinde sergilenen eserlere dair görüştüğümüz sanatçı ‘’ ben kaat’ı sanatını yaklaşık 5 yıldır yapıyorum. Ayrıca Ebru sanatıyla da ilgiyim. Zaman zaman ebru çalışmalarımda oluyor. Bu güne kadar yaptığım yüz kadar eseri satmayı hiç düşünmedim. Onlar adeta benim evlatlarım gibi. Hiç insan evladını satar mı. O yüzden olsa gerek satmaya kıyamıyorum. Ancak eserlerimin sergilenmesi beni tarifsiz mutlu ediyor. Bu duygu bana yetiyor. Son günlerde maalesef bu sanatı yapan sanatçı sayısı çok azaldı. Fakat bu sanatın unutulmasına izin vermemek gayretindeyim. Bu sergi benim katıldığım 15. karma ve kişisel sergi. Ömrüm el verdikçe bu sanatı yapmaya, yeni eserler üretmeye devam edeceğim’’ dedi.
Sanat galerileri, sanat merkezleri, antika eserler ve yapılarla dolu tarihi Ankara Kalesindeki serginin açılışında birçok sanatseverin yanı sıra, bürokrat ve Ankara’lı iş adamı başarı dilekleri ile kurdela kesti. Bu sanatın kökleri her ne kadar Çin’e dayanıyor olsada Osmanlı döneminde de genellikle deri ve kağıt kullanılarak çeşitli süslemelerde kullanıldığı biliniyor.