Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir’i sanat, müzeler ve turizm şehri yapan çalışmalarına devam ediyor. 10-13 Haziran tarihleri arasında Odunpazarı Turistik El Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek olan, “Fırçanın Sırdaki İzi 1. Eskişehir Sempozyumuna, seramik sanatında iz bırakmış sanatçılar katılacak

ESKİŞEHİR – Eskişehir, Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği, “Fırçanın Sırdaki İzi 1. Eskişehir Sempozyumu” Türkiye’nin ünlü seramik sanatçılarının yanı sıra, şovmen Beyazıt Öztürk ve fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’U ağırlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in, Eskişehir’i sanat, müzeler ve turizm şehri yapan Çalışmalarının devamı olan sempozyumda kentin izlerini taşıyan eserlerden oluşan sergi de açılacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir’i sanat, müzeler ve turizm şehri yapan çalışmalarına devam ediyor. 10-13 Haziran tarihleri arasında Odunpazarı Turistik El Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek olan, “Fırçanın Sırdaki İzi 1. Eskişehir Sempozyumuna, seramik sanatında iz bırakmış sanatçılar katılacak.
Türkiye’nin geleneksel kültürünün en eski sanat kollarından biri olan seramik sanatına katkıda bulunmak, çağdaş seramik sanatını desteklemek amacıyla gerçekleştirilecek sempozyumla; önümüzdeki yıllarda kurulması planlanan, “Seramik Müzesi” için  Eskişehir’den de izler taşıyan özgün eserler bir araya getirilecek. Kentin ekonomik, sanatsal ve turistik değerini daha artıracak olan sempozyumdaki eserler, Büyükşehir Belediyesi Müzeler Kompleksi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Sempozyuma Beril Anılmert, Oktay Anılmert, Coşkun Aral, Habip Aydoğdu, Bedri Baykam, Fikri Cantürk, Rıdvan Coşkun, Zehra Çobanlı, Hakan Esmer, Güngör Güner, Ergin İnan, Fevzi Karakoç, Oya Kınıklı, Beyazıt Öztürk, Aydın Şölenay, Mehmet Turgut katılacak.