Her yaşta eğitim harika bir şey, özellikle yerinden kalkmadan bu hizmeti almak daha da güzel. Eskiden sınavlara girmek için çalışıyorduk. Oysa modern dünyada böyle bir sınav yok.

Nerede üstün okullar ayağınıza geliyor. Dünya çapında 50’ye yakın okul internet üzerinden derslerine daha kalabalık kitlelere ulaştırıyorlar.
Geçtiğimiz günlerde üyesi olduğum ab ilan.com adresinde böyle bir haber vardı. Genelde ciddi bilgiler veren bir sitedir yine de inanamadım.
Linki tıklayarak bölüm bölüm atladım. Sanki sanal dünyada üniversiteler arası seyahat yapıyor gibiydim.
İstediğim hemen her bölüm orada mevcuttu. Bir üniversitede psikoloji derslerine girerken, diğerinde halkla ilişkilere baktım. Sanalda olsa amfiler arası gidip geldim.
Üniversiteler arasında henüz Türkiye’den bir üniversite yok dolayısıyla dersleri sadece İngilizce olarak takip edebiliyorsunuz.
Olsun en azından İngilizce bilenler için muhteşem bir servis. Sloganı kafamda hep şöyle canlanıyor: “Siz gelmeyin, biz sizin ayağınıza getiririz.”
Her neyse, sonuçta eğitim almak isteyenler için her türlü imkan var ve bu sadece bir tanesi, keşfetmenin sonu yok!
——
Bitcoin, Geleceğin Parası!
Bitcoin adını duymuşsunuzdur. Hani şu internette elden ele dolaşan sanal para.
Borsada çok büyük değer görüyor haberiniz olsun bu parada gelecek ver. Çünkü senin paran benim param derken dolara çalışan insanlar yavaş yavaş akıllanıyorlar. Yaratıcısı bilmem biliyor mu nasıl önemli bir açığı doldurduğunu?
Ama Euro, dolar derken senin paran benim param demeye hiç gerek yok bu para sorunu kökünden çözeceğe benziyor.
Benim oğlumun da birkaç tane Bitcoin’i var internetten kazanmış ve keşke zamanında biriktirseydim diyor deli gibi harcamış oynadığı oyunun silahlarını almak için.
Oysa sadece bir Bitcoin, 449 Avustralya doları yapıyor. Muhteşem bir para değil mi? Ne diyelim, bahtı açık olsun!

Önceki İçerikDağ dağa kuvuşmaz ama..!
Sonraki İçerikSiyasi nezaket eksikliği demokrasiyi zedeliyor
Rana Elik
Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi-Müzik Eğitimi bölümünü bitirdi. İki yıl TRT de spikerlik yaptıktan sonra Türkiye'nin ilk özel televizyonu Star 1 tv ye transfer oldu. 1998 yılında Kanal 6'ya geçti,6 ay sonra Amerika'ya gitti ve bir yıl süresince mesleki eğitimler ve kurslara katıldı. Daha sonra tv8, ETV, Kral TV, Kanal T, Kanal 34 televizyonlarında ana haber bültenlerini sundu, haber programlarını hazırladı ve yöneticilik yaptı.

FACEBOOK YORUMLARI