Akdeniz’in en önemli gazetelerinden Yeni Alanya’nın “Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi’nin (AHEP) ekonomik olarak zora girdiği ve personel maaşlarını bile ödeyemediği, çeklerinin de geri dönmeye başladığı iddiaları gündemde“ haberini okuyunca,” ne günlere geldik dedim

Yeni Alanya Gazetesi, Alanya’nın ilk üniversitesi ve Türkiye’de ilk kez bir ilçede kurulan vakıf üniversitesi olma özelliklerini taşıyan Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi’nin maddi açıdan çok zor durumda olduğunu haber yaptı.
Haberi okuduktan sonra birkaç gün bekledim ve Yeni Alanya Gazetesi’nin imtiyaz sahibi gazeteci meslektaşım Mehmet Ali Dim’i arayarak, “ Haberiniz çok güzel tebrik ederim. Haberiniz konusunda bir açıklama, tekzip geldi mi?” diye sordum.
Dim, “ Abi evet Rektör Prof. Dr. Sayın Erol Sayın aradı haberimiz için bir de teşekkür etti” dedi.
Evet, anlaşılan Türkiye’de bu günleri de görecekmişiz.
Alanya Türk Turizminin en önemli ilçelerinden birisi. Aslında çoktan İl olmayı da hak etti ama siyasiler maalesef bu harika turizm yöresinin sorunlarına yeterli ilgiyi göstermediler.
5 Yıldızlı otelleri ile Turizm Cennet’i Alanya’da bir vakıf Üniversitesinin iflas etme aşamasına gelmesi kuşku yok ki Alanyalıların, Alanyalı Turizm İşletmecilerinin de sorunu olmalı ve Üniversiteyi bu zor durumdan kurtarmak için gereken mali kaynakları yaratmalılar.
Turizm’in eğitimli personel ihtiyacının yetiştirilmesi için Üniversite Alanya’daki Turizm İşletmeleri için çok büyük bir şanstır.
Üniversitenin iflas etmesi hatta umarım olmaz ama kapanması Alanyalıların ayıbı olur.
Bu konuda Yeni Alanya Gazetesinin ve Mehmet Ali Dim’in gösterdiği çaba takdire değer. Haberin ayrıntılarını Yeni Alanya Gazetesi çok detaylı şekilde yayınladı. (Haber için:
Şimdi buradan Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu’na, Antalya Valisine, Alanya Kaymakamı ve Belediye Başkanına ve 5 Yıldızlı Otellerimizin sahiplerine çağrıda bulunuyorum:
“Türkiye’de bir üniversitenin iflas etmemesi için lütfen Mehmet Ali Dim’in Gazetesi Yeni Alanya’nın haberine kulak verin, AHEP Üniversitesine mali kaynaklar yaratarak destek verin. Bir Üniversiteyi iflas etmekten kurtarın, büyümesine de katkı sağlayın.demde“ haberini okuyunca,” ne günlere geldik dedim

FACEBOOK YORUMLARI