Tıpta birçok alanda özellikle anne karnındaki bebeği görüntülemek için kullanılan ultrasonun ameliyatsız yüz germede kullanılması kadınlar tarafından en sık tercih edilen yöntem olurken, uzmanlar fokuslu yöntemin diğer tekniklere göre birçok avantajı olduğunu söyledi.

Gençleşip güzelleşmek için geliştirilen yöntemlere her geçen gün yenisi eklenirken, uzun süredir uygulanan fokuslu ultrason yöntemi kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor. Yer çekimi ve yaşlanmaya bağlı elastik doku kaybına bağlı sarkmaların toparlanmasını sağlayan yöntem ile kolajen üretimi artırılarak gözle görülür şekilde gençleşme sağlanıyor.

Kadınların en çok tercih ettiği fokuslu ultrason yöntemi hakkında bilgi veren Dermatolog Uzmanı Dr. Engin Kocabaş, “Normal günlük hayatımızda tetkik olarak kullandığımız ultrason yüz gençleştirmede kullanılıyor. Yine ses dalgası var. Ancak ses dalgaları daha yüksek ve odaklanmış olarak atılım sağlamakta. Yüksek seviyede odaklanmış olarak atılım yapıldığı zaman, cilt altına vermiş olduğumuz yüksek enerjili ses dalgası ısıya dönüşmekte ve ısının oluşturduğu hasarlanmalar oluşmaktadır. Bu ısının cilt altında yapmış olduğu hasar ile üretilen kolajen sayesinde sıkılaşma ve toparlanma olmaktadır. Bu da özellikle çene, ağız ve gıdı bölgesindeki düzensizleşmelerin, sarkmaların daha toparlanmış olarak görülmesini sağlıyor. İşlem sadece hastanın kendi kolajen sentezini uyarmakta, yani hasta ne kadar iyi kolajen sentezlerse toparlanma daha fazla oluyor” dedi.

Fokuslu ultrason yönteminin ameliyatsız yüz germe teknikleri arasında en sık kullanıldığını belirten Özel Derim Dermatoloji Dal Merkezi’nde görev yapan Dermatolog Uzmanı Dr. Engin Kocabaş, “Hastalar tarafından sıklıkla tercih ediliyor çünkü birçok avantajı var. Uygulama esnasında veya sonrasında cilt üzerinde herhangi bir hasar oluşmuyor. Sadece cildin altında kullandığımız iki başlık sayesinde bir 4,5 ve bir 3 milim seviyesinde cilt altında hasarlanma yapmakta ama cildin üst kısmında herhangi bir hasara neden olmamaktadır.

FACEBOOK YORUMLARI