MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde katıldığı Ülkücü Şehitleri Anma Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Biz bu davamıza sımsıkı bağlıyız ve sadığız. Bir kez daha vurgulayayım ki, oyunu bozacak sahte kahramanların, kripto paralelcilerin maskesini indireceğiz.

Milliyetçi, ülkücü hareket mutlaka amacına ulaşacak, milletine hak ettiği güzellikleri yaşatacaktır” dedi.
Devlet Bahçeli, beraberindeki MHP’lilerle birlikte ziyaret ettiği Ülkücü Şehitler Anıtı’na karanfil bıraktı, alanda toplanan vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasına, mukaddes bir görevi derin bir vefa, emsalsiz bir dava şuuruyla bir kez daha yerine getirmenin vicdan huzurunu yaşadıklarını belirterek başlayan Bahçeli, Mayıs ayının her 27’sinde fedakarca mücadeleleriyle tarihe mühür vurup, gönüllere girmiş kahramanları hayırla yad ettiklerini söyledi.
Mukaddes bir görevi, derin bir vefa duygusu, emsalsiz bir dava şuuruyla bir kez daha yerine getirmenin vicdan huzurunu yaşadıklarını belirten Bahçeli yaptığı konuşmada, “Ülkücü şehitlerimizi dua ve özlemle anıyor, geride bıraktıkları hatıraları hürmetle ve hayranlıkla sahipleniyoruz. Şehitlik yüce bir kavram, mükafatı ancak Allah tarafından bahşedilmiş yüksek bir makamdır.
Şehidin tarifi Kuran’da, tarih ve yeri inanmış yüreklerde, taltifi ise ilahi kudretin tasarrufundadır. Allah katında peygamberlerden sonraki en üstün rütbe iman ediyoruz ki şehitliktir.