Herkesin kendisi için, çocukları için, ailesi ve sevdikleri için bir hayali vardır. Gerçekleşir ya da gerçekleşmez. Ama bir hayalin bir hedefin olması gerekir.

İşte bende yıllardır gazetecilik yapan ve ülkesi için çeşitli konular kafa yoran birisi olarak ülkem için ne hayal edebilirim diye düşündüm. Düşünürken de, herkesin böyle bir sorumluluk duygusunu da almasını arzuladım.  Belki bugün, sorumluluk alanlar iktidarı ile muhalefeti ile böyle bir hayalini ulu orta açıklayamıyor. Ancak biz gazeteciler açıklarsak belki onları da cesaretlendiririz.
MUTKU OLMANIN YOLU
Bir ülke düşünün o ülkenin fertleri neyi ister? Tabii ki  mutlu olmayı ister. Mutlu olmanın birinci şartı nedir? Tabii ki zenginliktir. Zengin nasıl olunur?
Gereksiz harcamalardan kaçınmak olur. Paranızı çarçur ederseniz, ne kendinize ne de hayal ettiğiniz kişilerin hayallerini gerçekleştiremezsiniz. İşte bir ülkenin mutluluk hedefi zenginlik ve bunu da eşit paydalarda ülke insanları arasında bölüştürmektir.
Bunun için de Türkiye’nin ne pahasına olursa olsun, bu terörü ne pahasına olursa olsun sonlandırması gerekir. Tansu Çiller, hükümetinin terör mücadelesinde söylediği sert konuşmaları hatırlıyorum.  ’’Ya bitecek, ya bitecek’’ dedi demesine ancak hala bu terör ve can alma devam ediyor. Onun için en büyük hayalim bu terörün bitirilmesi. Onun için terörle bitmiyorsa, barış yolu ile ya bitecek, ya bitecek parolamız olmalı.
HUKUK BİR GÜN HEPİMİZE GEREKECEK
Sonra Türkiye son yıllarda, bir başka hukuki teröre maruz kaldı. Masum Türkiye’nin gözbebeği gibi yetiştirdiği, Türkiye’nin bir numaraları hepsi yargı önüne çıkarıldı. Bu süreçte o göz nuru insanlarımızın nasıl mağdur edildiğini gördük. Toplumda, iç barış yok oldu. İnsanlar birbirinden korkar hale getirildi. Tutuklamalar, yargılamalar aylarca yıllarca sürdü. Tutuklu yakınları protestolar yaptılar. Mağdur oldular. Boş yere yıllarca tutuklu tutulan Türkiye’nin başkomutanları bu ülkede ’’terörist’’ damgası ile yargıladı. Türkiye Cumhuriyet döneminde hiçbir zaman bu kadar çalkantılı bir dönemden geçmedi.
Bugün de gazeteciler aynı şekilde benzeri durumla karşı karşıyalar. Bir de üstüne üstlük, müebbet hapis ile yargılanmaları isteniyorsa, sadece Bank Asya’da mevduatlarını değerlendirdikleri için  terör örgütüne destek veriyor diye içeride yatırılıyorsa ve bu konuları da  AK Parti hükümetinde uzun yıllar bakanlık ve Başbakan yardımcılığı yapmış Bülent Arınç açıklıyorsa ne diyeyim?
Bağımsız hukuk istiyorum acilen.
HERKESİN EŞİT GELİR DAĞILIMIN OLDUĞU BİR ÜLKE ARZULUYORUM
Türkiye’nin en büyük sorunu eşitsizliktir. Gelir dağılımında eşitlik, kültürel alanda eşitlik, cinsiyette eşitlik, düşünce özgürlüğünde eşitlik, yargıda eşitlik istiyorum.
Kısacası hiçbir alanda farklığın olmadığı bir Türkiye arzuluyorum. Fakir ile zengin arasında uçurumun olmadığı bir Türkiye özlüyorum. Şimdiye kadar kaç tane hükümetler, geldi geçti. Hangisi hakça, eşit vatandaşlar sağlamak için bir şeyler yaptı?
Türkiye’de kendimi bildiğimden beri ’’Fukaralık’’ ortadan kalkmadı. Biri tok iken birisi aç ve gelecek korkusu ile yatağa giriyor ise o ülkede huzur da olmaz toplumsal barış ise hiç olmaz.
VATANDAŞI “ÇANTADA KEKLİK” OLARAK GÖRMEYEN BİR İDEOLOJİ İSTİYORUM
Türkiye’nin siyasi iradesi hep, ben geleyim, ben yıllarca kalayım şeklinde olmuştur. Bu bakış Türkiye’nin önünü tıkayan en büyük bakıştır. Siyaseti bir bayrak yarışı olarak gördüğümüz zaman Türkiye hep birlikte ’’Şaha kalkacak’’ ve sorunları arkasında bırakacak. Yani, tüm siyasiler topluma, ’’Biz Türkiye için varız, kendimiz için değil’’ mesajında birleştikleri an Türkiye gerçekten ’’Büyük Türkiye’’ imajına ulaşacaktır.