Eğitim kalitesi ile adından söz ettiren Uğur Okulları, Ankara’da eğitimin çıtasını daha da yükseltmek hedefiyle yeni kampüsünü açtı.

Uğur Okulları, 48 yıllık başarı geleneğini, anaokulundan üniversiteye kaliteli , yenilikçi eğitim anlayışıyla yeni kampüsünde devam ettirecek. Reggio Emilia felsefesi üzerine inşa edilen anaokulu ve ilkokulda çocukların içerisindeki potansiyeli açığa çıkarmak, motivasyonu sürekli besleyip canlı tutmak, yaşam boyu öğrenen bireyler yetiştirmek hedefiyle eğitim verecek. Okul öncesinden başlayarak kendine güvenen, araştırmacı, sorgulayan, paylaşımcı, çevre bilinci gelişmiş, sanata ve spora ilgi duyan, evrensel değerlerle donanmış bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Uğur Okulları “Proje Yaklaşımı” ile öğrencilerin araştırma sürecine aktif bir şekilde katılacağı bir ortam yaratmayı amaçlıyor. Öğrencileri sosyal, üretken ve özgüveni yüksek bireyler olarak topluma kazandırmak için onlara yaratıcı ve ilham veren eğitim ortamları sunmaya hazırlamanın önemi vurgulanıyor.

24 SAAT YABANCI DİL EĞİTİMİ

IMG_1257İlkokulda 10’ar saat İngilizce, 5. sınıfta yoğunlaştırılmış yabancı dil programı ile 24 saat eğitim verilecek olan Uğur Okulları, öğrencilerine lisede her yaz Amerika, Toronto ve Berlin’de ücretsiz dil eğitimi imkanı sunuyor.

Kişiselleştirilmiş Akademik Kur Sistemi ile ortaokul ve lisede ilk iki yıl öğrencinin sosyal ve fiziksel gelişimi takip edilirken, eğilimleri belirlenecek ve geliştirilecek. Kişiye özgü mentorlar sayesinde her çocuk kendi yetenekleri özelinde değerlendirilecek. Son iki yılda ise öğrenci hedeflediği lise ve üniversiteyi kazanmak için etkin, doğru bir planlama ile çalışacak. Uğur Okulları, öğrencilerine ilk günden itibaren özel bir portfolyo ile akademik başarı çizelgelerini, sosyal sorumluluk çalışmalarını, elde ettiği başarıları, ödülleri, bireysel ve grup çalışmalarının bütününü biriktirme imkanı sunacak. Bu portfolyo ile özellikle yurt dışındaki lise ve üniversitelere giriş kolaylığı sağlanacak.

EN ÖNEMLİ FAKTÖR ÖĞRETMENLER

Yaptığı konuşmada

“Uğur Okulları öğrenciyi tanır, yeteneklerine gore yönlendirir ve kazandırır! Uğur Okulları öğrencileri, Türkiye’nin değil, dünyanın en iyi lise ve üniversitelerinde okuyabilecek yeterlilikler kazanır! Uğur Okulları öğrencileri iyi insan olma bilinci ile yetiştirilirken kazanır! “

şeklinde konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları başkanı Enver Yücel, öğrencilerine sunduğu teknolojik, kültürel, sportif imkanların yanında eğitimin en önemli faktörünün öğretmenler olduğunu vurguladı ve yeni eğitim-öğretim hayatının hayırlı olması dilekleriyle sözlerini tamamladı.