Çankaya Belediyesi’nin kısa süre önce Kuğulu Park’ta, Ankara’da bir ilk olarak başlattığı kablosuz internet hizmeti yaygınlaşıyor.
Çankaya Belediyesi Basın Müşavirliği’nden alınan bilgiye göre, vatandaşlardan gelen yoğun talebe cevap veren Çankaya Belediyesi, Ahlatlıbel ve Lozan Park’ın yanı sıra Kızılay’daki Başkanlık Binası çevresi için de kolları sıvadı.
BAŞKANLIK ÇEVRESİNE DE ÜCRETSİZ Wi-Fi
Çankaya Belediyesi ve Türk Telekom işbirliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında, altyapı hazırlıklarına kısa süre sonra başlanacak. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Kuğulu Park, Ahlatlıbel, Lozan Park ve Çankaya Belediyesi Başkanlık Binası çevresi ile birlikte kablosuz internet hizmeti verilen bölge sayısı dörde ulaşacak. Özellikle yaz aylarında binlerce kişinin ziyaret ettiği mekanlarda, vatandaşlar spor ve eğlence ile birlikte internet keyfini de hiçbir ücret ödemeden doyasıya yaşayacak.
EYLÜL SONUNA KADAR HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK
Projelerin kısa sürede tamamlanması ve Çankaya Belediyesi Başkanlık Binası çevresinde Eylül ayı içinde internet hizmetinin verilmesi planlanıyor. Ahlatlıbel ile Lozan Park’ta ise tüm altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ekim sonuna kadar kablosuz internet hizmeti sunulmaya başlanacak.
SIRADA DİĞER PARKLAR VAR
Çankaya Belediyesi’nin hizmetleri bununla da sınırla kalmayacak. Bu dört bölgenin ardından Çansera ve Ahmed Arif Parkı da sırada. Kullanımın yoğun olduğu bölgeleri ön plana çıkaran Çankaya Belediyesi, uygulamayı diğer parklarda da yaygınlaştıracak.