2016-2017 Futbol Sezonu U 15 Ligi Birinci Kademe Türkiye Şampiyonası katılacak 4 takımın kura çekimi yapıldı. Ankara 19 Mayıs Stadyumu Kompleksi ve dış sahalar yanında bulunan AASKF (Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) çalışma bürosunda yapılan kura çekimine katılacakları il belli oldu.

Etimesgutspor, Hacettepespor, Çubukspor 1959 ve Gölbaşı Belediyespor temsilcilerinin katılımlarıyla yapılan Kura çekiminde Etimesgutspor ve Hacettepespor Amasya iline giderken, Çubukspor 1959 ve Gölbaşı Belediyespor ise Kayseri’ de yarışacak.

Kura çekimi Türkiye Futbol Federasyonu Futbol İl temsilcisi Mustafa Yıldız’ın başkanlığında yapıldı. 23-26 Mart 2017 tarihinde, yapılacak olan şampiyona Ankara’yı temsil ederek katılacak olan Etimesgut Belediyespor,Hacettepspor, Çubukspor1959 ve Gölbaşı Belediyespor’a başarılar diliyoruz.

İl Temsilcis Mustafa Yıldız’dan iyi dilek mesajı

U 15 Ligi Türkiye şampiyonasına katılacak olan takımlara İl Temsilcisi Mustafa Yıldız, başarı dileklerinde bulundu. 2016-2017 U 15 futbol Lig de, gruplarında birinci olan takımlardan Hacettepe, Etimesgutspor, Gölbaşı Belediyespor ve Çubukspor 1959 Türkiye şampiyonasına katılan, 4 Ankara takımına başarı dileklerinde bulundu. Yıldız, Amasya ve Kayseri’de Ankarayı temsil edcek olan takımlarımız, koca bir sezon boyu verdikleri mücadele sonunda gruplarında birinci olarak Türkiye şampiyonasına katılmaları Ankara adına sevindirici olmuştur. Şampiyonaya katılan takımlara Federasyon Başkanımız Sayın: Murat Kandazoğlu ve şahsı adına başarı dileklerinde bulundu.

Kura çekiminden Hacettepe umutlu

Ankara’ nın köklü spor kulüplerinden Hacettepe antrenörü Metin Nurlu ve İl temsilciliği üyesi Çengiz Paça ile kura çekiminde birlikte oldu.