ANKARA – Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ankara’nın Polatlı İlçesi’nde düzenlenecek hasat bayramında tarım ve hububatla ilgili açıklamalarda bulunacak, biçerdöverle buğday hasadı yapacak.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ankara’nın Polatlı İlçesi’nde düzenlenecek hasat bayramında tarım ve hububatla ilgili açıklamalarda bulunacak, biçerdöverle buğday hasadı yapacak. 9 Temmuz 2015 Perşembe günü, saat 10.45’de başlayacak hasat bayramına, TZOB Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara ile bölge Ziraat Oda başkanları ve çiftçiler katılacak.

Bayraktar, hasat bayramında yapacağı konuşmada, rekolte rakamlarını, dekar başına verimi, üretim ve kullanımda kayıpları, ithalat ve ihracat rakamlarını, fiyatı değerlendirecek. Beslenmede çok önemli bir yeri olan tahılda, İç Anadolu Bölgesi’nin ülkenin tahıl ambarı niteliğinde olduğunu belirten Bayraktar, buğday üretiminin üçte birinin İç Anadolu’da yapıldığını, tahıl hasadının ülkemiz tarımının en önemli faaliyetlerinden biri olduğunu belirtti.