MİT tırlarının Adana’da durdurulmasına ilişkin tutanaklar dün internette yayıldı. Milli İstihbarat Teşkilatı bunun gelişme üzerine tutanakları yayınlayan tüm internet sitelerine erişimin engellenmesi için mahkeme kararı aldırdı. Karar, Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine de erişimin engellenmesini içeriyor.

MİT tırlarının Adana’da durdurulmasına ilişkin tutanaklar dün internette yayıldı.
Milli İstihbarat Teşkilatı bunun gelişme üzerine tutanakları yayınlayan tüm internet sitelerine erişimin engellenmesi için mahkeme kararı aldırdı. Karar, Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine de erişimin engellenmesini içeriyor.
Ancak Twitter’ın tutanakları yayınlayan hesabı karartmasının ardından söz konusu engelleme kararının Twitter için uygulanmayacağı belirtiliyor.
Edinilen bilgilere göre, şu an itibariyle engelleme kararı alınan diğer sitelerde ise içeriğin kaldırılıp kaldırılmadığına bakılıyor. Söz konusu içerik kaldırılmışsa engelleme kararı uygulanmayacak, ancak kaldırılmamışsa engelleme kararı yürürlüğe girecek. Yetkililer, “Tutanakların yer aldığı birçok site için mahkeme kararı var. Şu anda süreç sürüyor” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI