TUZLA ORGANIZE DERI SANAYI BOLGESINDEKI BIR FABRIKADA KIMYASAL MADDE TANKERINDE ASIT SIZINTISI MEYDANA GELDI. OLAY YERINE COK SAYIDA ITFAIYE EKIBI SEVK EDILIRKEN, SIZINTININ YASANDIGI FABRIKADAKI ISCILER VE CEVREDE CALISANLAR TAHLIYE EDILDI. GOKYUZUNE TURUNCU-KAHVERENGI RENKTE DUMAN YUKSELIYOR. (FOTO: RAMAZAN EGRI/ISTANBUL, (DHA)

TUZLA Organize Deri Sanayi bölgesindeki bir fabrikada kimyasal madde tankerinde asit sızıntısı meydana geldi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edilirken, sızıntının yaşandığı fabrikadaki işçiler ve çevrede çalışanlar tahliye edildi. Gökyüzüne turuncu-kahverengi renkte duman yükseliyor. Polis, fabrikaya giden yolları keserek önlem aldı.
İstanbul Valiliği Tuzla’daki bir fabrikada yaşanan asit sızıntısı hakkında açıklama yaptı. Olaya müdahale edildiği belirtilen açıklamada şöle denildi:
“Tuzla Deri Organize Sanayi Sitesi içerisinde faaliyet gösteren bir firmaya ait bina dahilinde bulunan tankın delinmesi sonucunda açığa çıkan nitrik asit süratli ve emniyetli bir şekilde tahliye edilmektedir. Tahliye edilen maddenin kimyasal özelliği nedeniyle tahriş edici, gözlere ve solunum yollarına zarar verici özelliği bulunmakta olduğundan bina ve çevresi tedbiren boşaltılmıştır.”

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...