Turyağ, yüzde 100 susuz yağ gerektiren, sıcak tüketilen tüm milföy hamurları, kruvasan, kuru poğaça, boyoz ve börek çeşitleri için özel ürettiği Turyağ Puffya’yı İstanbul’da pastacılık sektörünün beğenisine sundu.

Geçtiğimiz yıl, küresel gıda bileşenleri üreticisi Cargill bünyesine katılan Turyağ, başta kuru poğaça, kruvasan ve boyoz olmak üzere sıcak tüketilen pastacılık ürünleri için geliştirdiği Turyağ Puffya’yı basınla birlikte sektörün temsilcileri ve bayilerine İstanbul’da tanıtıldı. Basın toplantısında konuşan Turyağ Ticaret Müdürü İnanç Işık, yerel ve yöresel lezzetlerin Türkiye için önemini vurgulayarak, yeni ürünler için de hazırlıkların devam ettiğinin altını çizdi.

-“SEKTÖRE YENİ BİR SOLUK GETİRECEĞİZ’’-

Eylül ayında İzmir’de gerçekleştirilen lansmanın ardından, İstanbullu lezzet ustaları ve sektör temsilcileriyle bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Işık, Cargill’in bitkisel yağlar alanındaki küresel uzmanlığı ile Turyağ’ın bir asırlık deneyim ve yerel pazar bilgisinin birleşmesinden doğan sinerjinin sektöre yeni bir soluk getireceğine dikkat çekti.
Müşteri odaklı hizmet ve ihtiyaca yönelik ürün geliştirme alanındaki yetkinliklerinin altını çizen Işık, “Gerek endüstriyel yağlar gerekse pastacılık yağları ürün gruplarında pazarın mevcut ihtiyaçlarını okuyarak geliştirmekte olduğumuz yeni ve inovatif ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Cargill Gıda Ortadoğu, Türkiye & Kuzey Afrika Kurumsal İlişkiler Direktörü Dr. Ediz Aksoy ise, Cargill’in son birkaç yıl içerisinde Türkiye’de büyümeye yönelik attığı adımlara dikkat çekerken, Turyağ’ın Balıkesir’de bulunan üretim tesislerine yatırımlarının devam ettiğini kaydetti. Büyüme hamlelerine paralel olarak sürdürülebilirliğin önemini de vurgulayan Aksoy, “Cargill olarak sürdürülebilir gıda, tarım, endüstriyel ürünler ve hizmetlerin en güvenilir tedarikçisi olma amacındayız. Birlikte yaşadığımız ve çalıştığımız çiftçiler, müşteriler, yerel yönetimler ve toplumlar ile birlikte 150 yıllık deneyimimizi paylaşıyor, dünyanın sorumlu bir şekilde beslenmesi ve çevresel etkiyi en aza indirmek için var gücümüzle çabalıyoruz. Bu doğrultuda küresel çözüme katkıda bulunabilmek için on yılı aşkın süredir sorumluluk sahibi tedarik zincirleri kurmak için çalışıyoruz. Çalışmalarımız güvenilir ve besleyici gıda üretimi, sürdürülebilir tarım uygulamaları ve çevre üzerindeki olumsuz etkinin azaltılması gibi pek çok girişimi içeriyor” dedi.