2016 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Slovenya ile karşılaşan A Milli Takım, mücadeleden 1-0 galip ayrıldı. Ay-yıldızlı ekibin golü 5’inci dakikada Burak Yılmaz’dan geldi.

2016 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında son karşılaşmasını Slovenya ile oynayan Türkiye maçı Burak Yılmaz’ın 5’inci dakikada attığı gol ile 1-0 kazandı. Türkiye, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında oynadığı 7 mücadeleden tek yenilgi almış oldu. A Milli Takım yarın saat TSİ 14.00’te Slovenya’nın Başkenti Ljubljana’dan Fransa’nın Marsilya şehrine hareket edecek. Avrupa Şampiyonası boyunca Marsilya’nın Saint – Cyr – Sur – Mer kentinde kampa girecek olan A Milli Takım, turnuvadaki ilk maçını 12 Haziranda Paris’te Hırvatistan’a karşı oynayacak.
SLOVENYA-TÜRKİYE MAÇININ ARDINDAN...
A Milli Takım’ın Slovenya’yı 1-0 yendiği hazırlık maçın ardından Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Karşılaşmanın zor ve sert geçtiğini belirten Terim, “Her maç zor. Ciddi bir sakat vermememiz de sevindirici. Avrupa Şampiyonası öncesi herkes dikkatli. Kazanmak güzel tabii. Ama performansımızı daha üst seviyeye çekmeliyiz. Kazanma alışkanlığının devam etmesi açısından iyi ancak zaman zaman kötü oynadığımız anlar da oldu. Turnuvaya moralli gitmek açısından da önemli bir galibiyet oldu. Şuan için mutluyuz. Son iki maçımızı kazandık. İngiltere önünde de iyi oynadığımızı düşünüyorum. Fransa’ya gideceğiz. Turnuva atmosferi farklı olacaktır. Hırvatistan, İspanya ve Çek Cumhuriyeti önemli rakipler. Hayırlısıyla elimizden gelenin en iyisini yapacağız” şeklinde konuştu.