MERSİN’de Sanat Etkinlikleri Derneği ev sahipliğinde bu yıl “Mayıs Müzik Tadında” sloganı ile gerçekleştirilen 15’inci Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında soprano Selva Erdener, konser verdi.

Mersin Kültür Merkezi Sahnesi’nde gerçekleşen konserde Selva Erdener’e, ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın piyanist olarak yer aldığı Turkuvaz Beşlisi topluluğu eşlik etti. Turgay Erdener’in bestelerinin ve halk türküleri uyarlamalarının seslendirildiği konserde, Selva Erdener, geçtiğimiz yıllarda gittiği Suriye’nin güzelliklerini de sanatseverlere anlatarak ‘Bali Maak’ adlı Arapça bir şarkı da seslendirdi.

Konser sırasında konuşan Selva Erdener, geçtiğimiz yıllarda şef İbrahim Yazıcı eşliğinde Şam ve Halep’te bir hafta süren konserlerinde unutulmaz günler yaşadığını dile getirdi. Yazıcı ise yaptığı konuşmada, iç savaş öncesi Suriye’de muhteşem konser ve opera salonlarının bulunduğunu ifade ederek, yaşananların kendisini çok üzdüğünü söyledi.

Yaklaşık 2 saat süren konserin sonunda sanatseverler performansı nedeni ile Turkuvaz Beşlisi ve Selda Erdener’i sanatseverler uzun süre alkışladı.