Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenimahalle Şubesi’nin düzenlediği Türk Halk Müziği Konseri, müzikseverleri büyüledi.

Yenimahalle Belediyesi 50’inci Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen konsere, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Yenimahalleli katıldı.
Türk Halk Müziği Korosu performansıyla büyüledi
Şef Mehmet Şükrü Yıldırım eşliğinde Şafak Söktü Yine Sunam Uyanmaz, Sarı Saçlım Mavi Gözlüm, Şad Ol Deli Gönül gibi birbirinden değerli türküleri söyleyen Türk Halk Müziği Korosu, başarılı performansıyla büyük alkış aldı.
Müziği ritmine kendini bırakan vatandaşlar, bir yandan da ellerinde Türk bayraklarını dalgalandırdılar.
Ayrışarak güzel bir  ülke olamayız
Türk Halk Müziği ezgilerinin en seçkin örneklerini seslendiren topluluğu tebrik eden Yaşar, “Sesinize yüreğinize sağlık. Türkiye’miz güzel bir ülke ve eşsiz bir coğrafyaya sahip. Her tarafında tarihi güzellikler var. Ayrılarak güzel olmaya imkanımız yok. Bizi beraber yapan, 1923’de bu ülkeyi emperyalistlerin elinden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu demokratik, laik Cumhuriyetin değerleridir” dedi.
Türkiye’nin tutkalı Atatürk ve Cumhuriyettir
Türkiye’nin İslam ülkeleri içerisinde farklı bir yeri olduğunu da söyleyen Başkan Yaşar, “Bugün Türkiye’nin İslam ülkeleri içinde bir yeri varsa, bugün halk çocukları cumhurbaşkanı, başbakan, belediye başkanı, bakan, bürokrat ve sanayici olduysa hepsi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının sayesindedir. Göreve geldiğim günden beri Cumhuriyetin değerlerine uygun hizmet vermeye, herkese eşit davranmaya çalışıyorum. Derneklerimize destek veriyorum. Türkiye’nin yeni bir tutkala ihtiyacı yok, Türkiye’nin tutkalı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyettir ve onun değerleridir. Orada birleşmeliyiz” diye konuştu.