Fransa’da 10 Haziran’da başlayacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi Avrupa Futbolunun güzeli seçilecek.

Fransa’da 10 Temmuz’a kadar devam edecek olan Avrupa Futbol Turnuvası’na katılan 6 grupta yer alan 24 ülkenin güzelleri 3 Haziran akşamı Almanya’nın en büyük eğlence parkı olan Avrupa Parkında podyuma çıkacak. Türkiye’yi Şifa Çakarer temsil edecek.

Türkiye’yi Şifa Çakarer temsil edecek
Türkiye’yi Şifa Çakarer temsil edecek

Almanya güzellik yarışması’ Miss Germany Corporation’ (MGC) tarafından organize edilen yarışmanın sunuculuğunu tanınmış futbol yorumcusu Marcel Reif sunuyor. Podyuma çıkacak olan futbolun 24 güzelini zengin hediyeler bekliyor. Güzeller temsil ettikleri ülkenin milli takım formaları, gece kıyafeti ve mayo defilesiyle podyumda jürinin puanlarını kazanmak için yarışacak.

Türkiye’nin yer aldığı ‘D’ grubunda Türkiye, Hırvatistan, Çekoslavakya ve İspanya güzelleri sırayla podyuma çıkacak. Almanya’nın kuzeyindeki Oldenburg kentinden Şifa Çakarer (20) Türkiye’yi podyumda temsil edecek. Almanya güzellik yarışması Miss Germany 2013 finalinde 24 finalist arasından Almanya’nın en güzel 21 kızını elemeyi başaran Çakarer yarışmanın üçüncüsü seçilmişti. Üç yıl önce yapılan yarışmada 2013 güzellik kraliçesi Aşağı Saksonya eyaletinden Hannover kentinden Caroline Noeding seçilmişti.

Türkiye’yi Şifa Çakarer temsil edecek
Türkiye’yi Şifa Çakarer temsil edecek

Kuzey Almanya güzeli olarak Çakarer 2013 yılın en güzel üç kızı arasında yer almıştı. Düzgün fiziği, 1,67 m. boyu, kahverengi saç ve gözüyle 85-64-85 beden ölçüleriyle podyumda Türkiye’yi temsil edecek olan Çakarer provalarına şimdiden başladı. Podyum tecrübesiyle Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğini söyleyen Şifa Çakarer 24 finalistin birbirinden güzel olduğunu zorlu bir final yarışması olacağını söyledi.