MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  “Türkiye’yi kurtarmak, Türklüğe hizmet etmek için yürüyoruz ve mutlaka başaracağız. Milli ve manevi değerleri istismar ve inkar edenlere karşı yürüyoruz ve mutlaka oyunlarını bozacağız” dedi.
Bahçeli, “Ülkücü Şehitleri Anma Günü” etkinliği çerçevesinde Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde Ülkücü Şehitler Anıtı’nı ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada, milliyetçi-ülkücü hareketin sosyal maliyetinin çok fazla olduğunu ifade eden Bahçeli, “Ülkülerimiz için katlandığımız çile ve meşakkatler sayısız ve benzersizdir. Biz millet sevdasının bedelini kanla ödedik. Biz Türk-İslam ülküsünü canımızla tescil ettik. Nice acıya, nice kayba, nice felakete inançlarımızla göğüs gerdik. Şehit verdik, fakat taviz vermedik. Üzüldük, kırıldık ama namertlere eyvallah etmedik. Tuzak ve tahrikler yürüyüşümüzü bozamadı. Saldırı ve kumpaslar mücadelemizi engelleyemedi” dedi.
Başkaları ikbal peşinde koşarken, ülkücü şehitlerin hak yolundan, hakikat yolundan, Allah yolundan hiç ayrılmadığını ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:
“Ülkücü mesuliyetin gereği olarak kişisel ihtiraslarını terk etmiş bir ruhi arınmışlıkla sonraki kuşaklara örnek oldular. Şehadeti, millet ve vatan uğruna gözlerini kırpmadan tercih eden kahramanlarımıza çok şey borçluyuz. Yiğitliklerini ve anılarını anlatmaya yüreklerin dayanmayacağı, sözcüklerin yetmeyeceği ülküdaşlarımız bizim övüncümüzdür ve asla unutulmayacaklardır.
Bizim yürüyüşümüz şehitlerimizin devamıdır. Bizim yürüyüşümüz yaşanmış Türk-İslam asırlarının teminatıdır. Bizim yürüyüşümüz alın teri, göz nuru, el emeğidir ve hasretle beklenen güzel günlerin güvencesidir. Milliyetçi-ülkücü hareket sonu gelmeyecek vatan nöbetindedir. Şehitlerimiz önümüzde, ülkülerimiz özümüzdedir. Türkiye’yi kurtarmak, Türklüğe hizmet etmek için yürüyoruz ve mutlaka başaracağız. Milli ve manevi değerleri istismar ve inkar edenlere karşı yürüyoruz ve mutlaka oyunlarını bozacağız.”
Bahçeli, başta Alparslan Türkeş ve Gün Sazak olmak üzere, “dava şehitlerine” Allah’tan rahmet dileyerek, “Aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.