Şu bir türlü yere göğe konmayan 13 yıllık AK Parti iktidarı var ya, bunun asıl mimarı kim şimdi Türkiye onu aslında sorgulamalı. Nedenine gelince, Türkiye’de ya da yurtdışında ne oluyorsa özellikle olumsuz cephe de fatura FETÖ yanİ Pensilvanya’ya çıkartılıyor.

En son AK Parti’nin o dönemdeki Başbakanı bugünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD gezisi öncesi basına yaptığı ABD’de tutuklanan Rıza Zarrab olayında faturayı Pensilvanya’daki zata çıkarmasında gördüm. Yani bu olaya gelene kadar, Türkiye’de hangi olumsuzluk duyuluyorsa, bunun tek bir sahibi var o da Fethullah Gülen cemaati ya da bugünkü adı ile örgütü.

PEKİ TÜRKİYE’Yİ AK PARTİ Mİ YOKSA FETÖ MÜ YÖNETTİ..?

Artık her zaman her yerde bunu duymaya başlayınca hem de zamanın Başbakanı gibi önemli bir isimden o zaman insan merak ediyor, ’’ Ne istediniz de vermedik? ’’dediği bu örgüte mi Türkiye’yi teslim ettiniz 12 yıllık AK Parti iktidarı sürecinde?
O zaman, o meşhur övünülen Ak Parti dönemi iktidarlarında, FETÖ’cülerin hiç mi hakkı yok?

GELİN SEZAR’IN HAKKINI SEZAR’A VERELİM

Esasın, madem her şey gün yüzüne çıkartılıyor. AK Parti ile Fethullah Gülen, cemaati arasında bir hesaplaşma söz konusu. O zaman açıklasınlar, neleri AK Parti, neleri Fethullah Gülen Cemaati kadroları yaptı. Biz de Sezar’ın hakkını Sezar’a verelim. Dine ve hakka saygılı bu iki grubun aslında böyle bir ilahi sorumluluğu da olmalı. Artık taşlar oynadı. Kimsenin kucağunda taş saklayacak halide kalmadı. Bütün Türkiye bunları duymak istiyor. Örneğin, paşaları içeriye tıkmak, eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ’u terör örgütü lideri gibi göstermek kimin projesiydi. Şerefli, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, yetiştirdiği bu saygın insanları yıllarda demirparmaklıklar arkasında tutmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin saygınlığını yok etmek kimin cin aklıydı. Açıklayın da Türk milleti yüzünüze tükürsün. Bu bile bence siyasi terbiye açısından AK Parti’nin Türk siyasetinden çekilmesini etik olarak işaret eder.

ERDOĞAN’IN KADROSU YOKTU

Peki neden Cumhurbaşkanı FTÖ ya da Pensilvanya’yı bu kadar suçluyor. Bakım hiçbir grup için şu cümleyi kullanmadı ’’Ne istediniz de vermedik’’ bu aslında Anlayana sivrisinek, anlamayana davul zurna az atasözümüzü hatırlatıyor. Atasözlerimizi iyi bilen bu grup ise bunu anlamakta maşallah direniyorlar. Aslında sorunun başında, iktidarı bir anda hazırlıklıksız bulan AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan’dan kaynaklanıyor. Çünkü o tarihte İstanbul Ana Kent Belediye Başkalığı’ndan bir engin tecrübesi vardı. Ancak Türkiye’yi yönetecek kadar değildi. Ancak yakın olduğu Fethullah Gülen ve devlet içerisindeki kadrosu ona bu altyapı desteğini verdi. O da ondan sürekli ’’Ne istediniz de vermedik’’diye sitem ve isyanda bulunuyor. Yoksa boşu boşuna niye bu kadar isyan etsin. Çünkü, ancak canı yanan insan bu kadar tepki verebilir. Kabul edemez. İşte sorun bu. O zaman da O çok övünülen Türkiye kalkınmasındaki asıl payın sahibi de Fethullah Gülen, cemaati yani bugünkü tanımı ile Fethullah Gülen örgütü mü diye okumalıyız?

KASAP ET DERDİNDE, KOYUN CAN DERDİN DE

Bir de şimdi Türkiye, bu Başkanlık tartışmaları ile bir anda tırmanan terör ile uğraşırken, arka arkaya şehitler verilip, ülke ateş topuna dönmüşken şimdi de alalacele Anayasa değişikliği ve referandum ile Başkanlık sistemi devreye sokulmak isteniyor. Hani şu ünlü atasözümüz varya ‘’Kasap Et derdin de, koyun can derdinde diye’’buraya lak diye oturuyor. Baksanıza Başkanlık sistemi getirilmesi için referandum takvim bile belirlenmiş. Hakikaten, şu Türk atasözleri var ya, çok anlamlı ve değerli. İşte buna tam kapak olacak bir örnek. Türkiye her gün, gencecik yaşta, delikanları şehit olarak toprğa verirken, Ak Parti lideri ve Başbakan, başka dertleri yokmuş gibi gibi yine Başkanlık sistemini halk oyuna götürmek için kolları sıvamış. Haziran ayında girdikleri seçimde, boynunun ölçüsünü alan AK Parti, bir kez daha Başkanlık sopasına ulaşmak için deneme yapmaya hazırlanıyor. Türkiye’de yüzde 50’yi aşan ancak yüzde 60’a da ulaşamayan Ak Parti kurmayları, artık bu sevdadan vezgeçmeliler. Halk en güzel örneğini Geçtiğimiz yıl Haziran ayında yapılan seçimlerinde açıkca mesajını vermişti. Bu neyin denemesi. Artık Türkiye’yi deneme tahtasından çıkarın. Şimdiler de zaten faturayı çıkardığınız FTÖ projeleri ile Türkiye’nin canı yanacağı kadar yanmıştı. Bir de Başkanlık tantanası ile uğraştırmayın. Bakın bugünleri o zaman çok arasınız sonra. O zaman da bu da FTÖ projesi diye atar tutarsınız.