Türkiye’de atletizm alanında çocuklara yönelik olarak düzenlenen en geniş kapsamlı spor etkinliği “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” yarışmasının bölge finalleri heyecanı 21 Mayıs’ta Ankara Naili Moran Atletizm Sahası’na geliyor. 

Ankara ve çevre illerden ilköğretim çağındaki yüzlerce çocuğun katılacağı yarışmada, dereceye giren minikler 11 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek büyük finalde yarışmaya hak kazanacaklar. İstanbul’da gerçekleşecek Büyük Final’de ise kendi yaş kategorilerinde birinci gelecek çocuklar ‘Türkiye’nin En Hızlısı’ unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma fırsatına kavuşacaklar.
İlköğretim çağındaki çocukların sporla tanışmasını ve ülkemizi uluslararası düzeyde temsil edecek sporcuların yetişmesini amaçlayan Türkiye’nin en kapsamlı spor organizasyonu “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı”, Ankara’ya geliyor. 21 Mayıs Perşembe günü Ankara Naili Moran Atletizm Sahası’nda gerçekleşecek Ankara Bölge finalinde minikler Türkiye’nin en hızlısı olabilmek ve İstanbul’daki büyük finale katılabilmek için yarışacak.
Türkiye çapında düzenlenen bölge finallerinde elemeleri geçen bin 200 sporcunun katılımıyla 11 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek Büyük Türkiye Finali’nde ise kendi yaş kategorilerinde birinci gelecek çocuklar ‘Türkiye’nin En Hızlısı’ unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma fırsatına kavuşacaklar.
Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı Büyük Finali’nde ilk üçe giren sporculara, yarışmaya katıldıkları yıldan sonraki eğitim öğretim süresi dahilinde spor yaşantılarına devam etmeleri şartıyla aylık burs verilecek.