Türkiye’nin en büyük kitlesel spor etkinliği olan 38. İstanbul Maratonu’na birkaç gün kala heyecan arttı. Yarış öncesinde organize edilen ‘Maraton Fuarı’ yarın açılıyor.

13 Kasım Pazar günü koşulacak ve günlerdir hazırlığı yapılan dev yarış öncesinde, Türkiye’nin en büyük maraton fuarı bugün kapılarını açıyor.

Atletizme damga vurmuş ünlü maratoncular ve son dönemin başarılı atletlerinden bir bölümü, fuardaki imza etkinliğinde spor tutkunlarıyla buluşacak.

Ataköy Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda TAF standında gerçekleşecek imza etkinliğinde yarın, Serap Aktaş, Ahmet Altun, Mehmet Yurdadön, Veli Ballı, Mehmet Terzi ve İsmail Akçay ile birlikte bir dönemin sprint yıldızı Semra Aksu da atletizmseverlerle sohbet edip imza dağıtacak.

12 Kasım Cumartesi günü ise Olimpiyat madalyalı Yasmani Copello, Avrupa ikincisi Ramil Guliyev, eski dünya salon dördüncüsü Halil Akkaş ve Türkiye atletizmine 25 yıl hizmet veren Avrupa Atmalar Kupası şampiyonu emektar diskçi Ercüment Olgundeniz ve Balkan şampiyonu yüksekçi Burcu Yüksel imza etkinliğine katılacak. Sporseverler, etkinlikte TAF’ın hazırladığı ve katılımcı atletlerin bilgileri ile fotoğrafının yer aldığı imza kartlarını kendileri için imzalatıp anı olarak saklayabilecekler.