Türkiye’de Pazar günü Güneydoğu’da yaşanan şiddete ilişkin görüntüleri yansıtan videolar, New York Times Gazetesinin sitesinde yer buldu. Gazete,  siteye yüklediği iki video için  “PKK’nın liderinin yakalanmasının yıldönümünde ateş yanıyor” ve “Türkiye’de Kürtler polisle çatışıyor” başlıklarını kullanıyor

NEW YORK(ANKA) – New York Times Gazetesi,  sitesinde  yer bulan “PKK’nın liderinin yakalanmasının yıldönümünde ateş yanıyor” başlıklı video içeriği için “Türkiye ‘de Kürt PKK lideri Abdullah Öcalan’ın yakalanmasının yıldönümüne şiddetli protestolar damgasını vururken Kürtler ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar gece de devam etti” diyor.
“Türkiye’de Kürtler polis ile çatışıyor” başlıklı video konusunda ise, “Türkiye’nin nüfusu çoğu Kürt olan güneydoğusundaki kentlerde binlerce Kürt gösteri yaparak isyancı lider Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılması çağrısında bulunurken bazıları çevik kuvvet ile çatıştı” sözleri kullanılıyor.
Bu arada, NYT, sitesinde Türkiye’deki mültecilere dönük son çalışmaları yansıtan bir videoyu da koydu. “Türk mülteci kampı daha çok Suriyeliye hazırlanıyor” başlığını taşıyan videoda “Türkiye, Suriye’nin Kobani bölgesindeki şiddetten kaçan 35 bin Suriyeliyi barındırmak üzere, ülkenin en büyüğü olan yeni bir mülteci kampı kurdu” deniliyor.