Türkiye’yi bırakalı 30 yıl oldu. Savaşlar o zaman da vardı, bugünde var. İnsanlar hep savaşıyor, yaşamak yerine. Mesele PKK ile savaş, açlık ile savaş, yaşam ile savaş,  trafik ile savaş, Suriye ile ve son olarak da Rusya ile savaş yani bu savaşları daha da sıralayabiliriz. Peki, insanlarımız ne zaman huzur içinde yaşayacak diye Türkiye’de sorulmaz mı?

Yaklaşık 13 yıldır AK Parti iktidar ile yönetilen Türkiye’de PKK ile savaş bütün şiddetiyle yerleşim yerlerinde ve kırsalda devam ediyor.
Mutfak da her zaman yangın var.
Açlık ile savaş yine devam ediyor.
Trafik savaşı yine devam ediyor.
İnsanlar saatlerce süren seyahatlerden sonra işlerinin başlarına geçiyorlar.
Türkiye gündeminde bir oh çekmek yok. Sorunlar hep büyüyerek geliyor.
Peki, Türkiye’den dışarı çıktığım ve 30 yıldır yaşadığım İsveç’te ne silahlı savaş, ne de ekonomik savaş var. İnsanlar işine gidiyor, 8 saat çalıştıktan sonra normal soysal hayatlarını yaşıyorlar.
İşlerine evden çıktıktan sonra otobüs, tren, metro ile gittiklerinde en fazla 20 dakika da hiç ayakta durmadan yorulmadan gidebiliyorlar.
Ekonomik olarak mutfakta yangın yok.
En düşük maaşlı emekliler bile şikayet etmeden yaşayabiliyorlar.
Her hafta Cuma ve Cumartesi günleri insanlar diskotek ve bar gibi yerlere giderek gönüllerince dans ederek eğlenebiliyor.
Ben Türkiye’de iken yani gençlik yıllarında gazetecilik yaparken bile sosyal yaşamda ekonomik olarak rahat değildik.
PEKİ, NEDEN ZAFER ELDE EDERLER
Peki, Türkiye’de başarılıyız, diyen partiler bunlara yanıt veremiyorsa bu millet neden bunları seçer. Türkiye’de arka arkaya iki seçim oldu. İlk seçimde iktidar partisi sandıktan kaybederek çıktı. Yaklaşık 5 ay sonra yapılan 1 Kasım seçimlerinde bu tablo süper değişti.
Ne oldu da bu tablo değişti diye soran da yok. Muhalefet var mı? Yok mu? Sesleri çıkmıyor. Ne Devlet Bahçeli, ne Kemal Derviş, ne de Selahattin Demirtaş.
Bozguna uğrasalar da yine de kuyruğu dik tutmazlar mı?
Tamamen AK Parti’ye teslim ettiler ülkeyi.
TÜRKİYE’NİN SAVAŞI BİTMEZç NEDEN Mİ?
Çünkü 1 Kasım öncesinde savaşın şiddeti arttı. Ölümler, cenazeler, acılar, gözyaşları iktidar partisi tekrar seçimi kazandırdı. O zaman insan, ister istemez şöyle bir sonuç çıkarıyor. Türkiye’de savaşlar, acılar, gözyaşları sona ererse iktidar partinin iktidar olma şansı da yok oluyor.
MHP DEVLET BAHÇELİ
İLE SEÇİME
KENDİSİNİ SIFIRLAR
Yurtdışında AK Parti sempatizanı olmayan tüm partililer, kendi partilerine kızgınlar. Çünkü AK Parti’den yılmış, artık ona tahammülü kalmayan insanlar partilerini pasif kalmakla suçluyorlar.
Özellikle de MHP lideri Devlet Bahçeli en çok kızgınlık duyulan liderlerin başında geliyor. Artık günlük konuşmalarda Türkiye’yi tekrar AK Parti’nin kucağına iten MHP lideri Devlet Bahçeli’yi AK Parti’nin iktidarının destekçisi olarak görüyor.