Türk futbolu fukaralık yönünden dünya sıralamasında ilk sırayı almasıyla Avrupa’yı sarsıyor! Neden sarsmasın?“Para” bol, yabancı teknik direktörler bol daha ne olacak? Türkiye’ye var mı meydan okuyan? 74 milyonu temsil eden 15-20 kişiden oluşan bazı spor kulüplerimizin akıllı başkanları, var ya! Türk futbolu yerli yerinde saymış da ne olmuş, sanki? Bunda şaşılacak ne var ki?
Türkiye’de teknik direktör yok. Kaliteli sporcu da yetiştiremiyoruz. Allah’tan başka ne isteyebiliriz ki! Pardon az kalsın unutuyordum. Yapılan yabancı sporcu “Transferiyle” Türkiye’nin sesini Avrupa’da duyuracağız ya bu yetmez mi! Kulüplerimize “cebellezi (savurganlık)” yapmayalım lütfen! Kulüplerimizin alt yapılarında futbolcu yetiştiremiyoruz ki! Adamlar ne yapsın mecburen yabancı sporcu transferi etmek zorunda kalıyor! Ha aklıma gelmişken, 25-06-2015 tarihinde yapılan TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) seçiminde dağıtılan faaliyet raporunda Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e, başarılarılarından dolayı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından ödüllendirildiklerinden bahsederek kendi kendilerinin reklamını yapmışlar! Hangi başarıdan bahsediyorlar? Bana bunun izahını kim yapacak? Fatih Terim Türk Milli Takımımızı Avrupa’da şampiyon mu yapmış sanki! Ve başarılı olmadığı halde hangi yandaş “basın” Yıldırım Demirören ve ekibinin başarısızlığından bahsedebilecek?
Hiç kimse kusura bakmasın, o gazete köşelerinde ve görsel medyada Fatih Terim ve Federasyon Başkanı Demirören hakkında delikanlılarsa başarısızlıklarından bahsetsinler de görelim. Edemezler,
çünkü çekinirler. Haktan, hukuktan, adaletten bahsedecek onurlu gazeteci yok mu bu ülkede?
Değerli okurlarım, bazı delikanlı, sözünün eri, mert mi mert, cesur mu cesur olan gazetecilerin dışındaki gazeteciler de yedikleri ekmeğin hak etmesini bilmelidir. Hiçkimse Emin Çölaşan, Bekir Coşkun, Saygı Öztürk, Yılmaz Özdil, Rahmi Turan ve diğer köşe yazarları gibi olamaz. 2000 yılından bu güne kadar, TFF Başkanının ve Türkiye Teknik Direktörü’nün bir başarısından bahsedilebilir mi? Ben yalan dolanlarla okurlarımın karşısına çıkmıyorum. Çünkü ben “Hokkabaz” değilim. Nankör de değilim. Haktan ve doğruluktan asla taviz vermem. Umutsuz insanlar bir hiçtir.
Ben hala umutsuz değilim. Bir gün bu Federasyon aradığını bulacak ve yapılan bu vurdumduymazlığa, transferlere dur diyecek bir yönetime sahip olacağına da yürekten inanıyorum.