Biz burada  güzel yazılar yazalım da şu doğduğumuz, sevdiğimiz ülke düze çıksın diye çaba içindeyiz.

Ancak  şu Meclis çatısı altındakilerin yumruklaşmalarını görünce, bu ülke için yazı yazmak, akıl üretmek bile yazık diyorum.
İyi ki 30 yıl önce Türkiye’yi bırakmışım da İsveç’e gelmişim.
İnanın bugün Türkiye’de yaşananları gördükçe çok üzülüyorum.
Ne kadar gökdelenler, dikerseniz, dikin, ne kadar genç nüfusunuz olursa olsun, ne kadar pembe dizilerde kendinizi uyutursanız uyutun, ne kadar havalı Avrupa ile yarışan alışveriş merkezleri yaparsanız yapın siz yine aynısınız.
İnsanlar örnek alınacak davranışları peşinde koşar, ancak en son TBMM’de Anayasa değişikliği toplantısında  kapalı kapılar ardında hangi partiden olursa olsun, insanlar birbirine girmiş, yaka paça birbirini indiriyor ki bunları mı örnek alalım?
Küfür o biçim, yumruklar o biçim, yani sokakta yaşananlar Türkiye’nin yasa çıkarılarak yönetildiği Meclis çatısı altında yapılıyorsa, bu iş bitmiştir. Ben o ülkede yaşayan bir insan olsaydım, bu görüntüleri gördükten sonra kara, kara düşünür ve gelecek neslim için büyük bir kaygıya kapılırdım.
GELECEK SEÇİMLERDE BU MİLLET YİNE BUNLARA OY VERİR
Asıl sorun milletvekillerinde değil, o partilere oy verenlerde değil, onları milletvekili listelerine alan partilerde hatta liderlerinde.
Sokakta her seçimde sandığa koşturanlar, bu yaşananların hesabını sormazlar.
Böyle birbirine giren milletvekillerinden o ülke için fayda sağlayacağına inananlar varsa şaşarım akıllarına. Bu parlamentodaki son kavga dünya televizyonlarında gösterilmiştir.
İşin bir de ilginç tarafı. Medyanın içeriye alınmadığı salonda, milletvekillerinin cep telefonlarına kaydettiği görüntülerden izlediğimiz bu görüntüleri sanki gurur duyulacak görüntüler gibi yayınlamalarını da hayretle ve şokla izledim.
ÜLKE İÇİN SADECE KAVGA YAPARLAR
Bu görüntüleri bakarken, bunlar ne yapıyor dedim. Kavga ve dövüş. Bunlar başka bir şeyden anlamazlar mı?
Ülke zaten birbirine girmiş. PKK terörü bir yandan IŞID terörü bir yandan bizim kendi içimizdekilerin gündeme yaratmak için ortaya attıkları İslami Anayasa tartışması bir yandan, tribün terörü bir yandan Türkiye ateş çemberine alındı.
Neyse ki bugünlerde Cumhurbaşkanı ortalığı karıştıracak cümleler kurmuyor.
Başbakan ise var ama yok gibi. Yani her yerde bir kavga, kaos, patlama ve terör var. TBMM çatısı altındakiler de bunun bir yansıması.
Milletvekili dokunulmazlıkların kalkmasının tartışıldığı TBMM’de kavga eden ve kavgaya karışanların da milletvekillerinin düşürülmesi konusunda bir adım atılmalı.
TÜRKİYE’YE GELMEYİ BİR BAŞKA ERTELEDİM
Türkiye’ye geldiğimde bazı dostlarım, ne zaman artık Türkiye’ye geleceğimi soruyorlardı. Son yıllarda olumlu yönde düşüncelerim vardı. Ancak gelinen bu huzursuz ortam, ülkeyi refaha çıkaracak siyasilerin gerek tutarsızlığı, gerekse beceriksizliği beni yine güvensizliğe itti. İsveç gibi derli, toplu bir ülkeyi bırakıp doğduğum ve gençlik yıllarımın geçtiği bu ülkeye dönmek beni ciddi bir şekilde korkutuyor. Dostlarımda bırak ne işin var. Yazın gel tatili yap git diyorlar. Sanıyorum onlar doğru söylüyor. Türkiye’de bu görüntülerle yaşayanlara Allah sabırlar versin.