Büyüklerde yılın en önemli iki ferdi şampiyonasından biri olan Turkcell Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası, bugün İstanbul’da 228 atletin katılımıyla başlıyor. yarın sona erecek yarışmalarda önemli isimler boy gösterecek.

Geçen yılın salon şampiyonlarından Levent Ateş, Ümit Sungur, Mustafa Güneş, Özge Soylu ve Cemre Bitgin, bu yıl unvanlarını korumak için sahne alacak.

Yarışmalarda erkekler 400 metre ve 1500 metre, kadınlarda 3000 metre, 60 metre engelli gibi branşlarda çekişme bekleniyor.

En yüksek katılım 44 atletle erkekler 400 metrede gerçekleşirken, sırıkla atlama mücadelesine hem erkekler, hem de kadınlarda rağbet olmadı. Saha yarışmalarında ise erkekler uzun atlamaya 14 sporcu kaydoldu.

Şampiyonaya 36 sporcuyla katılan İstanbul bölgesi dışında Kayseri 24, Ankara’dan 21, Bursa, İzmir 11, Tokat ise 10 sporcuyla en fazla katılım gösteren bölgeler oldular.

Turkcell Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası, aynı zamanda Belgrad’daki Balkan Salon Atletizm için milli takımın belirlenmesini sağlayacak. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası, 25 Şubat günü yapılacak

FACEBOOK YORUMLARI