Kimse bu yazdıklarımı bir tarafa çekmesin. Ülkesini seven insanlar bazı şeyleri artık kabul etmeli. Hep dillerde söylenen bir şey vardır, Türkiye yüzde 99’ü Müslüman ülke diye. Evet Müslümanız, ancak bunu siyasi amaçlı kullanıp, Atatürk Cumhuriyeti rejimini yok etmeye yönelik bir de çeşitli cemaatler var.

İşte bunlardan en azılısı yaklaşık 50 yıllık bir çalışma sonucu eline tüm devleti geçirmiş öyle geçirmiş ki, öyle yenilir, yutulur cinsinden değil. Allah korudu da darbeyi gerçekleştiremediler. O nedenle Müslüman olacağız, ancak Allah ile bizim aramızda bir Müslümanlık. Tarikatlar kurarak illegal örgütlenme ile siyaseti ele geçirmeyeceğiz. Orduyu ve devletin tüm katmanlarını ele geçirip, sonra İslam adına bir rejim değişikliği yaparak bir devlet kurmak hayalinde olmayacaksın. İşte bu İslam devleti özleminin bir sonucudur bu darbe girişimi. O kadar insan boşu boşuna öldü. Daha kötüsü de olabilirdi.
 TARİKATLAR YASAKLANSIN
Bu kadar olayı ciddiye alan bu iktidar FETÖ cemaatini yok etmek için kolları sıvadığına göre o zaman olayın ciddiyetini de görmüştür. Kendisi ne kadar İslam ağırlıklı bir parti de olsa Türkiye Cumhuriyeti’nin devamlılığı için bu tehlikeyi en yakından gören bir siyasi iktidar olarak tüm İslami örgütlenmeyi yasaklamalıdır. Sonuçta bunların hedefinde hep Turkiye Cumhuriyeti’nin siyasi rejimini ortadan kaldırmak vardır. Gerçekten demokrasiye ve milli iradeye inanan bir siyasi parti bu tecrübeden sonra bu yapılanmaları yok etmelidir.
 NEDEN HEP BİZDE OLUR
Yıllardır Türkiye’yi sağ iktidarlar yönetmedi mi? Bu tarikatlar gizli gizli devletin içine adamlarını sokmadı mı? O zaman bir suçlu arayacak isek bunlarının hepsine bu faturayı çıkarmak lazım. İşte sağır sultan duydu. Bir FETÖ Pensilvanya’dan Türkiye’yi nasıl karıştırdı. Belki başarsaydı, Aynı İran’da olduğu gibi darbe sonrası uçakla Türkiye’ye gelip Türkiye İslam Cumhuriyeti’nin başına geçecekti. Yeni mollalar Türkiye’de de çirit atacaktı.
 TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE ATATÜRK’E SAHİP ÇIKIN
İşte güzel bir Türkiye var elimizde. Din yasağı yok. İsteyen istediği dini yaşasın. Türban mı takacak takıyor. Camiye mi gidecek gitsin. Meyhaneye gidip kafa mı çekecek çeksin. Şimdiye kadar olduğu gibi. Ne işiniz var, sizin devleti yönetme gibi bir gafletin içerisine girmek. Siz kim hükümet kurmak kim. Sanıyormusunuz bu 79 milyon Atatürk Cumhuriyetini yaşadıkdan sonra öyle evine kapanır. İşte son darbe girişimindeki manzarayı. Belki bunlar arasında AK Partililer çoğunluktaydı. İnanın bunun aksi olsa bir o kadar da başkası sokağa dökülür Atatürk Cumhuriyet’i için aynı tepkiyi verir.
 TÜRKİYE İÇİN TEK YÜREK TÜRKİYE  OLMAKTIR
Önemli olan oralara gelmemek. Türkiye için tek yürek Türkiye olmaktır hedefimiz. Çünkü başka Türkiye yok. Bu ülke Doğu’dan Batı’sına, Kuzey’den Güney’ine hepimize yeter. Yeterki egoist olmayalım ve yerimizi bilelim. Avrupa’da tarikatlar var mı? Bunlar rejim değiştirmek için devlet içinde örgütleniyor mu? Orduyu devlet kurumlarını ele geçiriyorlar mı?