Türkiye Liverpool’da şov yapmaya hazırlanıyor. Türkiye, İngiltere’nin en önemli bahar festivallerinden biri olan ‘Liverpool Yiyecek, İçecek ve Yaşam Stili Bahar Festivali’nin resmi destinasyon ortağı oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 23-24 Nisan 2016 tarihleri arasında Sefton Park’ta gerçekleştirilecek olan ‘Liverpool Yiyecek, İçecek ve Yaşam Stili Bahar Festivali’ne dünyaca ünlü Türk ahçıları katılacak.
Londra Kültür ve Tanıtma Ataşeşi Ali Selçuk Can, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, geleneksel Liverpool Yiyecek, İçecek ve Yaşam Stili Bahar Festivali’ne katılarak, köklü bir geçmişe dayanan, zengin ve eşsiz Türk mutfağının İngiliz halkına tanıtılmasını amaçladıklarını söyledi.
TÜRK AŞÇILARDAN YEMEK VE TATLI ŞOVU
Festival ziyaretçileri, Sefton Park’ta Türkiye standındaki aktiviteleri izleme ve dahil olma şansına sahip olacaklar. Dünyaca ünlü Türk aşçıları tarafından hazırlanıp sunulacak leziz Türk yemek ve tatlılar da ziyaretçilere ikram edilecek.

EBRU SANATI TANITILACAK

Etkinlikte ayrıca Türk sanatı olan Ebru’nun da nasıl icra edildiği de gösterilecek. Ebru, kitreyle yoğunlaştırılmış su üstünde, özel hazırlanmış boyalarla oluşturulan desenlerin kağıt üzerine geçirilmesi yoluyla yapılan bir süsleme sanatı. Ebru asırlardan beri Türk Kültürünün bir parçası olmakla birlikte hala geniş bir coğrafyada icra ediliyor.

4 KİŞİLİK AİLEYE TÜRKİYE’DE TATİL

Londra Türk Turizm Ofisi tarafınca 4 kişilik bir aileye her şey dahil konseptinde bir Türkiye’de bir haftalık tatil kazanma imkanı da sunulacak. Festival süresince ziyaretçiler zengin aktiviteler ile birlikte yiyecek, içecek ve alışveriş imkanı, ayrıca, canlı müzik performansı dinleyebilecek, temalı gösteriler izleyebilecek ve özel restoranları da keşfedebilecek.Festival, 23 Nisan 2016 Cumartesi günü 10:30-18:30 ve 24 Nisan 2016 Pazar günü 10:30-17:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.
DHA-Dış Haberler – İngiltere –