ANKARA – 1983 yılından bu tarafa düzenlenen ve bir ramazan geleneği haline gelen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı İstanbul’un ardından Cuma günü Kocatepe Camii avlusunda açıldı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, fuarın açılışında yaptığı konuşmada kitap fuarlarının ramazanı ibadet ayı olmanın ötesine taşıdığını ifade ederek “Ramazan’a anlamını veren Kitab-ı Hakîm ile insanların ürettiği bilgiyi buluşturan, Ramazan-ı şerifi bir bilgi şölenine dönüştüren kitap fuarlarımızın Türkiye için taşıdığı ehemmiyet, fuarları takip eden herkes tarafından takdir edilmektedir” diye konuştu.
Açılıştan sonra Başkan Yardımcısı Özafşar ve beraberindeki yetkililer, fuar alanını gezerek, yayınevlerini ziyaret etti. 70 kitabevinin bulunduğu 34. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, 13 Temmuz’a kadar 11.00- 24.00 arasında gezilebilecek. Fuar boyunca okuyucular, çeşitli yazarların imza günlerine katılabilecek ve indirimli kitapları satın alabilecek. Fuarda, 51 stantta 70 yayınevi bulunuyor.  (ANKA)