Artık izin sonu yaklaştıkça, tatilin değişik boyutları da ortaya çıkmaya başladı. Dikili ve çevresindeki koyları gezen bir seyahatteydik. Yaklaşık 6 koya gittik.

 

Hepsi birbirinden güzeldi. Bunlar Cennet (Killik) Akvaryum, Ilıca (Hanımın Koyu) Kalem Adası, Garip Adası. Denizin öyle bir renk çümbüşü var ki, insana hakikaten kafa yedirecek cinsinden. Buraları daha bakir alanlar. Türkiye’dekilerin fazla haberi olmayan yerler.

 

Gazi Osman Köprüsü ve ardından da temeli atılacak Canakkale Köprüsü’nün devreye girmesi ile buralar Bodrum’un alternatifi olacak. Hatta buraları inşallah Bodrum gibi şehirleşmeden modern köylüğünü koruyarak bir tatil beldeleri olur. Yurt dışında uzun yıllar yaşadığım için söylüyorum,  Avrupalılar Türkiye’yi sadece Antalya, Alanya, Side, Çeşme ve Bodrum olarak tanıyorlar. Adı sanı Avrupa’da duyulmayan bu Dikili’nin arkasındaki koyları gezseler,buraların eşi ve benzerinin olmadığını da görürler.

OTELLER TERK EDİLMİŞ GİBİYDİ

Bu koyları gezerken, zamanında birileri bu koyları keşfetmiş. O koyların eteğine çok güzel tatil köyleri yapmışlar. Ancak yanlarından geçerken, sanki çalışmıyor, terk edilmiş bir görüntüleri vardı.

TÜRKİYE BU TERÖRÜ DEF ETMELİ

Onun için çok güzel bir Türkiye, bugün bunları gerçekten hak etmiyor. Bazen İsveç’ten, Türkiye’yi gelip gören İsveçliler, Türkiye’yi cennetden bir köşe olarak gördükleri için bize ’’Siz kafayımı yediniz, ne kadar güzel ülkeniz var. Burada ne işiniz var diye’’sorarlar. Hakikaten oralarda ne işimiz var. Var çünkü, Türkiye yıllardır aynı sorunlarla uğraşıyor. Bir yeni sayfa açıp ülkenin ve yaşayan insanların önünü açmazsa bu kaçışlar yine devam eder.

ÖNCE TERÖR SONRA ÜLKEDE HUZUR

Türkiye’de başarısız darbe girişimi ile çok güzel bir süreçin başladığını artık 7’den 70’e herkes biliyor. Ancak fazla zafer sarhoşluğuna da kapılmamak lazım. En kısa zamanda Türkiye normale dönüp, başta terör olmak üzere bir çare bulması lazım. Türkiye bu PKK terörü ile 40 yıl yaşadı, artık insanlar bir 40 yıl daha yaşamak istemiyorlar. Sonlandırılmış bir terör için de başarısız kalan 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi güçbirliği ile dün tankların önüne yatan bu millet PKK terörü karşısında da tek yürek olup bir çözüme yol açmalıdır. Sonuçta darbe girişimi sokakta sonlandırıldıysa PKK terörü de kardeşlik başlığı altında meydanlarda taçlandırılmalıdır. Bunun için de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Türk ve Kürt halkına bir çağrıda bulunmasını istiyorum. Türk-Kürt el ele, bu ülkede terör istemiyoruz. Biz kardeşiz ve kardeş kalacağız başlığında bu illetden de hem Türklerin hem de bu topraklarda yaşayan herkesin kurtulmasını istiyorum.