Sakın AK Parti takıntım olduğunu sanmayın. Ancak anlamakta zorluklar çekiyorum. İkiye bölünmüş bir medya var.İktidarın medyası ile bağımsız medya içeriğin dışında isimlerde bile ikiye bölünmüşler.

Televizyon karşısında iki cenaba ayrılmış televizyonların haberlerini izlerseniz serseme dönersiniz.
Aynı haberde “Irak Şam İslam Devleti” Terör örgütünden kısaltılmış adı IŞID olarak bahsediyor, diğeri ise  aynı örgüt için DAEŞ diye bahsediyor. Sadece bunda mı? Örnekleri çoğaltabiliriz. Tam bir isim kargaşası var.
ATMASYON MEDYAYI ÇIKARTTILAR
İktidar karşıtları ise bu isimleri tamamen es geçiyorlar. Peki, ola ki insanlar iktidar ve iktidar karşıtı televizyon kanallarına baktığında haberleri anlayabilecekleri mi? İnanın acaba iki örgüt mü var diye kendi kendine soranlar var.
Benim tanıdığım kişiler arasında yaptığım araştırmada IŞID ile DAEŞ ayırımını bilmiyorlar. Tam bilmedikleri için de hayallerini kurarak uyduruyorlar da uyduruyorlar.
Bir sürü hikaye dinliyorsunuz. Bu da atmasyon medya
PEKİ, BU IŞID DAEŞ FARKI
NASIL ÇIKTI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Paris’e yaptığı ziyarete kadar Irak Şam İslam Devleti terör örgütünden IŞİD olarak bahsediyordu. Paris gezisinde  bu üslubunu değiştirdi.
O günden sonra da IŞID  adını anma yerine DAEŞ demeye başladı. O bu bakışı değiştirince de ona yakın yandaş medya buna uydu ve IŞID, DAEŞ oldu.
Peki, kim doğru yapıyor. Yaşadığım İsveç’te IŞID (IS) olarak yani İslam adı vurgusu yapılıyor. Türkiye’deki iktidar yanlısı ya da Cumhurbaşkanı yanlısı olmayan bağımsız medya da İsveç’teki gibi İslam Devleti ismini taşıyan IŞID’İ kullanıyor.
40 YILLIK ESAD, OLDU ESET
Yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yönlendirmesi sonucu Suriye
Devlet Başkanı Beşşâr el Esad’ın adının da Eset olarak değiştirildiğini görüyoruz güdümündeki medya da.
Görüldüğü gibi bölünmeler hep Cumhurbaşkanı endeksli oluyor. Uluslararası uygulamaya bakmak gerekir. İsim değişmez. Bizim Cumhurbaşkanı’nın adını değiştirseler nasıl hissederiz?
BİR DE KÜLLİYE VE SARAY YAKIŞTIRMALARI VAR
Türkiye’nin bu isim takıntısını merak ettim ve araştırdığımda Cumhuriyet’in kurulmasından sona Osmanlı İmparatorluğu’nun şaşalı Saray ortamından daha mütevazı bir ortam olan Çankaya Köşk ortamına Atatürk ile girdi Türkiye.
Şimdi yine İslam ve Osmanlı ile bağdaştırılan Saray ve Külliye arasında mekik dokuyor.
Bırakın bu özentiliği ve bu isimler arasında mekik dokumayı beyler.
İnsanları, örgütleri birde isimlerle bölmeyelim.